MPRT, gtg ve LG 24GN650-B 1ms gtg- ah-ıps monitör

@Teacher80 başka bir konudaki yorumlarınızı gördüm LG alabilir miyiz ne diyosunuz Arkadaş aldı ve anlatmaya çalıştı sizin de görüşlerinizi alabilir miyiz ? Nasıl vir monitör sizce, csde falan üzer mi ?
Eski monitörüm Asus vg248QG 0.5 ms 165 hz

Ve şu monitörden farkı nedir size zahmet

LG mi Viewsonic mi ?
Şimdiden teşekkürler

LG daha iyi gibi duruyor. Bu arada isteresen 4-5 bin TL'ye monitör al yine de en düşük tepki süresinde ghosting artıyor. Hemen hemen bir çok monitörde en düşük tepki süresinde ghosting artıyor. Hele ki Freesync/Gsync açıksa monitörün ghosting/motion blur oranı sürekli değişkenlik gösterecektir. Bir monitörün 144 HZ ile 113 HZ arasındaki motion blur/ghosting oranı değişir. Bu işin doğasında var.
Bir yerde makalede görmüştüm 144 HZ'i ile ekran tepki süresinin eş zamanlı çalışması için 8 MS GTG yeterli diye. HZ düştükçe istenilen minimum tepki süresi büyüyordu.
Sanırım bu makaleydi:
Panel kalitesi, renk gamutu, kaç bir panel olduğu gibi özellikler görüntü kalitesini ve fiyatı arttıran etmenler. 144 HZ ekran, 1 MS tepki süresi, düşük giriş gecikmesi çok yaygın.

Son düzenleme:
Arkadaş testlerini yapmış LG nin 1 ms gtg 6 ms mprt diyor. Cs go da sıkıntı çıkarır mı ? Aslında ips bir monitör için değerleri çok güzel..

Arkadaş testlerini yapmış LG nin 1 ms gtg 6 ms mprt diyor. Cs go da sıkıntı çıkarır mı ? Aslında ips bir monitör için değerleri çok güzel..
Testi cihazla yapıyorlar diye biliyorum. Cihaz olmadan programla vs. ölçüm ne kadar objektiftir tartışılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…