ms Olayının Fazla Abartılması

Robtics

Decapat
Kesin bir şeyleri ıskalıyorum ama bu ms yani response time olayı fazla abartılmıyor mu? 1 saniye 1000 milisaniyeden oluşuyor ve 1ms bir monitörle 5ms bir monitör arasinda sadece 4 milisaniye kadar bir gecikme farkı var, hangi göz 1 saniyenin 1000'de 4'ü kadar olan bir farkı görebilir? Laptop ekranları genelde 5-40 ms arası oluyor ki onlarla 1ms farkı muhtemelen hissedilebilir ama diğer türlüsü çok saçma değil mi? Mesela CS:GO'da 20ms pingin varken 24ms'e çıkınca o aradaki 4 milisaniyelik farkı hissedemiyoruz anca 100ms üstü olunca frame atlamaları ve lag meydana geliyor, ben olayın satış stratejisi yada plasebo etkisinden kaynaklandığını düşünüyorum ama size de sormak istedim, yakın zamanda monitör alacağım da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bunu farkedemedim. Ama mesela 144Hz - 75Hz - 60Hz bunlar arasında gözle görülür farklar oluyor. Ama ms olayına gelince aralarında ki farkı bende anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı