MS Surface Pro 6'ya macOS Monterey Kurulur mu?

cagriahiskali

Femtopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Surface Pro serisi Microsoft'un Windows işletim tabanlı tablet serilerinden. Elimdeki versiyon Surface Pro 6. Dokunmatik ekranlı. Eğer bu cihazda macOS çalışırsa devrim olur :) Şimdiden emeği geçecek herkese teşekkür ederim.

1. İşlemci: i7-8650U @ 1.9GHz (8CPU) 64 Bit
  2. RAM: 16 GB
  3. BIOS: 237.3982.768
  4. Grafik: Intel UHD Graphics 620 (8 GB)
  5. SSD: KBG30ZPZ512G Toshiba

Surface değil MacOS, Linux bile zar zor çalıştırıyor (custom kernelleri varmış, bazıları başarılı). Dokunmatiği çalıştırmanız da çok zor, zaten MacOS desteklemediği için arayüz kullanılamaz olacak. Ama deneyin boş vaktiniz varsa.

Edit: Grafik hızlandırma çalışıyormuş Mac sistemine bağlı iseniz denenir.

Dosya Ekleri

• 1648998759142.png
    1648998759142.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 39
Bildiğiniz üzere Surface Pro serisi Microsoft'un Windows işletim tabanlı tablet serilerinden. Elimdeki versiyon Surface Pro 6. Dokunmatik ekranlı. Eğer bu cihazda macOS çalışırsa devrim olur :) Şimdiden emeği geçecek herkese teşekkür ederim.

Kurulmaması için bir sebep göremiyorum. Adamlar 3'lü boot yapmış hatta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monterey Dual Boot yapabilirsiniz. İmaj:
Dual Boot rehberi:

Cihazınız için config.plist'te ufak değişiklikler gerekecektir. İmajı indirip bir belleğe yazdıktan sonra haber verin, düzenleyip temin edelim ki başarılı kurulum gerçekleştirebilin.

Kurmayı başaran kişiler var (aynı bilgisayar değil, benzer bir model). iGPU gibi şeyler için ekstra işlem gerekebilir. Direkt tanımıyor macOS, ekstradan işlem gerekiyor. Onun dışında dokunmatik ekran gibi şeyler de çalışacaktır ekstra kextler ile.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Surface aslında orta üst bir cihaz. i7 modeli var bende solidworks çalıştırıyorum. Ancak hiç yazılım bilgim yok. Gözüm korktu şimdi ekstralar falan. Yabancı bir forumda okuduğuma göre dokunmatik çalışmıyormuş zaten :(

Biraz daha araştırayım. Birşeyler denersem yazarım buraya tekrar.

Geri
Yukarı