Msconfig işlemci çekirdeği arttırma

• Konuyu başlatan yeG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 5B

yeG

Hectopat
Buna benzer bir konu vardı ama hortlatmak istemedim. CS GO'da en düşük çözünürlük ve en düşük ayarlarda takılma oluyordu forumdaki bir arkadaş işlemci çekirdeklerini ayarlamam gerektiğini söyledi. Ben de biraz araştırdım ve msconfig den bu ayarın yapıldığını öğrendim. Ryzen 5 2600 işlemcim için çekirdek sayısını 12 seçsem başka herhangi bir şey yapmama gerek var mı ve başka bir forumda voltaj ayarı vs. şeylerden bahsetmişler ama voltaj ayarı yapmama gerek var mı ve bu çekirdek ayarı bilgisayarımın performansını etkiler mi? Özellikle CS GO gibi işlemci temelli bir oyunda.

Pek anlamadım ama sanırım overclock yapmak istiyorsunuz ya da Steam başlatma seçeneklerinden bahsediyorsunuz.

Dediğin şey şumu;
MSCONFİG> Önyükleme> Gelişmiş Seçenekler> İşlemci Sayısı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda cs go açıkken yapılan bir ayar var. Cpu ları hepsini açıyor sonra tek sayıda olanları açıp çiftleri kapatıyor. Bunları tek tek deneyor ve fps değerlerinde fark oluyor kafam çok karıştı şu an bu videodaki ayarı yapmalı mıyım videonun ilk 5-6 dakikasını izlemeniz yeterli kastettiğim şeyi anlaman için 15 dk izlemene gerek yok size zahmet videoyu izleyip bana bir fikir verir misiniz ne yapmam gerektiği konusunda

bunlarla uğraşma steam kütüphaneden csgoya sağ tıkla özellikler sekmesinde başlatma seçeneklerini ayarlaya bas ve şunları yaz "-high -thread 12" bunu ekledikten sonra cs işlemcinin 12 çekirdeğinide kullanıcak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı