Çözüldü MSConfig'den işlemci sayısını artırdıktan sonra sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkatl06

Hectopat
Yer
Ankara Keçiören
Daha fazla  
Meslek
Miras yiyici
Ekran kartı
RTX 3060 ti
İşlemci
AMD Ryzen 3500X
Merhaba, bir oyun için ayar yapayım derken sistem yapılandırması ayarlarından -> ön yükleme -> gelişmiş seçeneklerden işlemci sayısını Max seçin diyordu. 6 yaptım ve yeniden başlattım bilgisayarı. Bir anda donmalar oldu ve artık tekrar buraya geldiğimde sadece 1 yazıyor. Bilgisayar yavaşladı. Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• sss1.png
    sss1.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 70
  • ss2.png
    ss2.png
    11,8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Burası sınırlamak için. Tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin. Size bunları kim dedi?
Burası sınırlamak için. Tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin. Size bunları kim dedi?

Çözüm
Büyük hata genellikle işlemciler zaten ihtiyacı olduğunda çekirdeklerinin hepsini kullanır, bu ayarı yapmak işlemcinin ihtiyacı olmasa bile çekirdeklerinin kullanmaya zorlanması demek oluyor. Eski haline döndürmenizi öneririm hiç dokunmayın bu öneriyi yapan videoları da izlemeyin.

Benim de 4 cekirdekli islemci 4 yapmistim CS:GO icin eski haline mi getiriyim diyorsunuz yani?
Genellikle her FPS arttırma bilgisayar hızlandırma videosunda bu ayar ortaya çıkıyor, aslında bu bir yanlış, bu ayar işlemci boştayken ya da windows açılırken işlemcinin tüm gücünü kullanmasına sebep oluyor. İşlemci çok zeki bir donanımdır ihtiyacı olduğunda zaten bütün çekirdeklerini kullanır. Sizin o ayarı yapmasanız bile zaten oyun oynarken 4 çekirdeğin 4'ünüde kullandığını düşünüyorum. Bu ayarı açarak gerek olmasa bile işlemciyi tam gücünde çalışıtırıyorsunuz şu an bana göre.

Geri
Yukarı