MSFS 2020 Rudder yön değiştirince takılı kalıyor

İşletim sistemi
Windows 10

bayalpaslan08

Centipat
Yer
İstanbul, Üsküdar
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX6700
İşlemci
R5 5600
Arkadaşlar ben dün Game Pass ile MSFS 2020 aldım ancak yerde taxi yaparken uçağı sağa veya sola çevirince o yönde kalıyor. Aynı şekilde havadaykende oluyor bu. Bunun için ne yapabilirim? Yardımınıza ihtiyacım var.

Kırmızı ile işaretlediğim kısımdaki atamaları, mavi ile işaretlediğim ayarlar ile değiştir. Tabii bu ayarlar klavye için geçerli. Eğer Flight Stick kullanıyorsan ''Rudder Axis'' ayarına atama yapman lazım.

Screenshot_2.png

Kırmızı ile işaretlediğim kısımdaki atamaları, mavi ile işaretlediğim ayarlar ile değiştir. Tabii bu ayarlar klavye için geçerli. Eğer Flight Stick kullanıyorsan ''Rudder Axis'' ayarına atama yapman lazım.

Eki Görüntüle 1897385
Virtual Gamepad kullanıyorum ancak o da bir işe yaramıyor uçak 200 knot hızı geçmesine rağmen sadece burnu kalkıyor arka tekerler kalkmıyor. Aynı şekilde rudder, ön teker ve elevator ayarını nasıl yaparım. Ancak lütfen takılı kalmasın ben tuştan elimi çekince eski haline dönsün. Bunu yapmak istiyorum. Gamepad alacak param da yok.

Eki Görüntüle 1897385
Bende böyle ben şimdi neyi ne yapacağım?

Aga gözünü seviyim bir el at ya

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (271).png
    Ekran Görüntüsü (271).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (272).png
    Ekran Görüntüsü (272).png
    2,1 MB · Görüntüleme: 18
İstediğin gibi ayarı sadece rudder için yapabilirsin. Öncelikle soldan ''Filter'' seçeneğini ''All'' olarak ayarla daha sonra yukarı ekran görüntüsünü paylaştığım şekilde hangi tuşu kullanmak istiyorsan ona ata. Aileron ve Elevator kontrollerini başka şekilde değiştiremezsin. Mouse Yoke kullanman daha iyi olur zira klavye ile kontrolü çok çok zor.

İstediğin gibi ayarı sadece rudder için yapabilirsin. Öncelikle soldan ''Filter'' seçeneğini ''All'' olarak ayarla daha sonra yukarı ekran görüntüsünü paylaştığım şekilde hangi tuşu kullanmak istiyorsan ona ata. Aileron ve Elevator kontrollerini başka şekilde değiştiremezsin. Mouse Yoke kullanman daha iyi olur zira klavye ile kontrolü çok çok zor.
Dediğin gibi yaptım. Q ve E tuşlarını atadım oldu. Uçağın havada iken kontrolü içinse mouse yoke kullanıyorum bir nebze olsun rahatladım. Şimdi iyice iniş ve kalkışlara kendimi alıştırdıktan sonra İstanbul Trabzon uçuşu yapacağım. Zaten öyle 1 günde uçağı kullanmaya alışılmıyor değil mi? Ha bu arada uçağı indirdikten sonra aşırı derecede sağa veya sola sapıyor uçak ve kontrolden çıkıyor. Bunun için önerin nedir ne yapabilirim?

Dediğin gibi bir durum yaşamadım pek ancak indikten sonra fareyi tam ortada tutmanı öneririm. Zira sağ ve sola çekince ön tekeri döndürmeye başlıyor. Kapatmak için bir ayar vardı diye biliyorum ancak hangisi olduğundan emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı