MSI 10. nesil laptoplar alınır mı?

MSI'ın bazı laptopları biraz sesli çalışıyor ona göre bir araştırma yapabilirsin.

17.3 laptoplar için iyi bir ekran derecesidir.

Isınma konusuna gelirsek çok ısınma sıkıntısı yaşayacağını düşünmüyorum.

Teşekkür ederim yorum için.

Tabiki de alınır. Ayrıca ısınma problemi vs. de yaşamazsın. Senin için taşınabilirlik önemliyse masaüstü sistemin hiçbir önemi kalmaz. Ekranın boyutunu da dert etme zamanla alışırsın. 15.6" Lenovo Legion 144Hz laptopu deneme şansım olmuştu. Boyutuna göre gerçekten başarılı ve küçük olduğunu hissettirmiyordu. Önemli olan ekranın kalitesi. Ekranın kalitesi iyi olursa boyutu çok farkedilmiyor. Bunun yanında eklemek isterim ki masaüstü sistem her halükarda laptoptan çok daha performanslı olacaktır.

Taşınabilirlikte önemli ama oyun oynamak için alacağım genel olarak. O yüzden masaüstüde düşünmüyor değilim.

Masaüstünde 3900X 2080 Ti'li sistem kurabılıyorsun. 20 bin TL buna göre tercih laptop bakıyorsan ortalama 2070 Super 10.nesıl ıslemcılı laptopa gore render cızım amaclı kıyaslamaya gerek yok zaten ama oyun amaclı degerlendiriyorsan 60 70 FPS fark ettirir.

Önceliğim oyun haftada 1-2 kere dışarı çıkarım laptopla ama masaüstüde alabilirim çok kararsızım dediğiniz gibi aradaki fark çok fazla.

Ben de o yüzden laptop almıştım. Şimdi kasamla gayet mutluyum :D.
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla çok taşınabilirliğe ihtiyacınız yok. O laptop fiyatına çok daha güçlü bir kasa toplanabilir.

Haftada 1-2 kere dışarı çıkacağım o yüzden masaüstüde olabilir çok kararsızım oyun oynamak için alacağım.

Hocam çok önemli değil aslında ama daha rahat geliyor yani tatile falan götürülebilmesi gibi ama ısınmasından ve ekranın küçük gelmesinden korkuyorum biraz.
Adı üstünde tatil ya. 😄 Ne yapacaksın bilgisayarı; deniz, kum, güneş varken. 😅
Ayrıca kaliteli laptoplarda ısınma sorunu yok, siz ekstra zorlamadığınız sürece tabi.

Masaüstünde 3900X 2080 Ti'li sistem kurabılıyorsun. 20 bin TL buna göre tercih laptop bakıyorsan ortalama 2070 Super 10.nesıl ıslemcılı laptopa gore render cızım amaclı kıyaslamaya gerek yok zaten ama oyun amaclı degerlendiriyorsan 60 70 FPS fark ettirir.

Tabiki de alınır. Ayrıca ısınma problemi vs. de yaşamazsın. Senin için taşınabilirlik önemliyse masaüstü sistemin hiçbir önemi kalmaz. Ekranın boyutunu da dert etme zamanla alışırsın. 15.6" Lenovo Legion 144Hz laptopu deneme şansım olmuştu. Boyutuna göre gerçekten başarılı ve küçük olduğunu hissettirmiyordu. Önemli olan ekranın kalitesi. Ekranın kalitesi iyi olursa boyutu çok farkedilmiyor. Bunun yanında eklemek isterim ki masaüstü sistem her halükarda laptoptan çok daha performanslı olacaktır.

Adı üstünde tatil ya. 😄 Ne yapacaksın bilgisayarı; deniz, K'um, güneş varken. 😅
Ayrıca kaliteli laptoplarda ısınma sorunu yok, siz ekstra zorlamadığınız sürece tabii.

Hocam peki bu durumda masaüstü mü yoksa laptop mu tercih edilmeli sizce?

Ben de şu an baktığınız bilgisayarları inceliyorum epeydir. GL65 modeli bütçeme uygun geliyor 15.6" ekrana sahip. Önceden kullandığım ve şu an kullanmakta olduğum bilgisayarda 15.6" olduğu için gözüm zaten alıştı, tam tersi 17.3" çok büyük geliyor. Hem neticede dizüstünde olay mobiliteyse zaten küçük ve hafif olmalı diye düşünüyorum. Benim de kafamdaki soru işareti ortalama 14-15 bin TL'ye olan bu laptopların RTX2060'a sahip olması. Yani Monster Tulpar'lar yaklaşık 2.000 TL daha ucuza RTX2070 veriyor... MSI'ın marka kalitesini sorgulatıyor bu ciddi fiyat farkı.

MSI laptop aldım çok pişmanım. O kadar ısınıyor ki el deymiyor. Ekran iki sefer menteşesinden kırıldı. İkinci sefer fan değiştiriyorum. Servisi ise rezalet.

Yeni konular

Geri
Yukarı