MSI 100Hz 21.5" vs Acer 100Hz 23.8"

hasanopak

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler sorum yukarıdaki gibi cihazlar da bunlar;

Acer: https://www.amazon.com.tr/KA240Y-UM-QX0EE-H02-100Hz-1920x1080-Monitör/dp/B0C7GGRQF5/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=2E029BVMGYGPH&keywords=acer+100hz&qid=1697056980&sprefix=acer+100hz,aps,178&sr=8-1

MSI: https://www.hepsiburada.com/msi-21-...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.77.5

Not: MSI MP223'ü alıp iade ettim sebebi de 720p, 1080p videolarda bulanıklık ve kalitede düşüklük sorunu yaşadım, sadece benim cihazda mı vardı bilmiyorum tekrar almaya çekiniyorum açıkçası. Acer'e daha sıcak bakıyorum bu yüzden ve boyut olarak da Acer 24 inç ile daha büyük.

Şu an elime hocam ilk izlenim gayet başarılı, hiçbir problem yok, özelliklerinin hakkını sonuna kadar veriyor 100Hz 1ms hissettiriyor. Bu arada konuyu ilk açtığımda şöyle bir not yazmıştım MSI MP223 YouTube'da bazı videolarda bulanıklık problemi yaşattı bu yüzden iade ettim diye, aynı problem bu monitörde de var örneğin Tolga çevik yani arkadaşım hoş geldin izliyorum 1080p kalitede, 480p ayarında sanki ama bu sorunun monitörler ile ilgili olmadığını fark ettim çünkü 2 monitörde de aynı video aynı sorun tesadüf olamaz bilgisayar ile ilgili problem var diye düşünüyorum veya Windows sürücü, yazılım eksikliği vs. kısacası aklında soru kalmasın gönül rahatlığı ile alabilirsin şimdiden hayırlı olsun.

Bu arada Acer'i de MSI'da kullanmış oldum aralarındaki tek fark boyut, daha büyük istiyorsan Acer'i, boyut önemli değil küçük olsun diyorsan MSI'ı alabilirsin. Özellik bakımından neredeyse aynı ikisi de çünkü.

Hocam 720p muhabbetini anlayamadım. Bir de ghosting durumu nedir UFO testi yaptınız mı?

Acer'i aldım hocam yarın elimde olacak büyük ihtimal sebebi de hem çok iyi bir fiyata Amazon'da indirimdeydi (2425 TL), hem de daha büyük olduğundan dolayı onu tercih ettim, MSI modelini kullandığımda yaşadığım problemi tekrar yaşama ihtimalimden dolayı biraz çekindim açıkçası.

Ve evet fiyatı bahsettiğiniz gün indirimdeydi ama maalesef zam gelmiş 2560 TL ve satıcısı vesmark ile değiştirilmiş ben amazon.com.tr'den almıştım yani Amazon'un kendisinden.

Hocam bende aldım. Memnunum. PS5 de güzel PC de güzel. Tam F/P kullanışlı bir monitör olmuş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı