MSİ 1050 Tİ + Ryzen 5 1600 Sistem

Elysion™

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım sistem eski olduğu için yeni bir anakart, işlemci, RAM ve kasa alacağım.

Oyun oynarken (Örneğin PUBG, Rainbow Six Siege..vb) GPU Kullanımım %20-%30 aralarında geziyor fakat CPU kullanımım %100 oluyor. Herhalde işlemci ekran kartını besleyemediği için tam performans veremiyor diye düşünüyorum. Rainbow Six Siege gibi bir oyunda yani optimizasyon sorunu olmayan ve 1050 Tİ bulunan bir sistemde 30-40 FPS alıyorum.. Şu anki bileşenlerim;

Yeni alacağım bileşenler;
  • İşlemci: Ryzen 5 1600
  • Anakart: Asus Prime B350-Plus DDR4 3200MHz + (O.C)
  • RAM: GSKILL 16GB (2x8) TRİDEND Z DDR4 3200MHz
  • Kasa: Corsair Graphite Serisi 270R MidT ATX

Bu bileşenlerin yerine başka önerebileceğiniz bir bileşen veya bileşenler varsa belirtirseniz sevinirim.

Bütçem 3000TL civarı olacak.
Teşekkür ederim..:)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, RAM, kasa ve SSD olarak bunları al arkadaştan tek ayrıldığım nokta anakart. Anakart konusunda Gigabayte AB350 Gaming 3 almanı öneririm.

Teşekkür ederim. Peki bu ramlar 3000MHz yerine 3200MHz olsa pek bir farkı olacak mı ? Çünkü anakart 3200MHz e kadar destekliyor.
Bir fark yaratır fakat 2400 ile 3000 Mhz kadar büyük fark olmaz. İstiyorsan biraz daha koyup alabilirsin ama bence anakartı yükselt. Hem görüntü anlamında(ATX kasaya Mini anakart o kadar da hoş durmuyor bence.) hemde RAM slotlarının 4'e çıkmasından dolayı anakartı yükselt derim. Zaten RAM yükseltmek istesen fiyat baya artıyor diye biliyorum yani anakart yükseltmesinden fazla bir miktar diye biliyorum.

İşlemci, RAM, kasa ve SSD olarak bunları al arkadaştan tek ayrıldığım nokta anakart. Anakart konusunda Gigabayte AB350 Gaming 3 almanı öneririm.

Bir fark yaratır fakat 2400 ile 3000 Mhz kadar büyük fark olmaz. İstiyorsan biraz daha koyup alabilirsin ama bence anakartı yükselt. Hem görüntü anlamında(ATX kasaya Mini anakart o kadar da hoş durmuyor bence.) hemde RAM slotlarının 4'e çıkmasından dolayı anakartı yükselt derim. Zaten RAM yükseltmek istesen fiyat baya artıyor diye biliyorum yani anakart yükseltmesinden fazla bir miktar diye biliyorum.
Belirttiğim anakart zaten ATX boyutunda ve 4 tane ram slotu bulunduruyor.

Belirttiğim anakart zaten ATX boyutunda ve 4 tane ram slotu bulunduruyor.
Ben diğer arkadaşın sistemi üzerinden yürüdüğüm için böyle dedim:)

Bunu al direk düşünme çok güzel olur bu iki parça ile birlikte.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı