MSI 1660 Overclock değerleri nasıl olmalı?

blacksea7x

Hectopat
OMerhaba, MSI 1660 Ventus XS OC 6 GB modeline sahibim kartımı biraz hız aşırtma yapmak istiyorum FPS artışı için. MSI Afterburner programından test ettiğim de sadece Core Clock'da curve yazıyor, değerler nasıl olmalı bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• MSI2.png
    MSI2.png
    172,8 KB · Görüntüleme: 40
Kart, hız aşırtmaya ihtiyaç duymaksızın zaten çok iyi performans sağlıyor. Kurcalamayın derim. Keza çift fanlı bir kart, soğutmayabilir ya da kartı kızartabilirsiniz.

İhtiyaç duyuyor musun gerçekten? 1660 son derece yeterli diye biliyorum ama
Kart, hız aşırtmaya ihtiyaç duymaksızın zaten çok iyi performans sağlıyor. Kurcalamayın derim. Keza çift fanlı bir kart, soğutmayabilir ya da kartı kızartabilirsiniz.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Warzone oynuyorum FPS 60 lara düşüyor kasılma gibi hissediliyor onu önlemek istemiştim o amaçlı.

Aynı karta sahibiz. +175 MHz Core, +999 MHz Memory şeklinde kullanıyorum. Azcık Core arttırsam Artifact, Memory arttırsam sistem kilitleniyor. Kart yükte 72-73 derece arasında gidip geliyor. Kart aşağı yukarı 1660 Ti gücünde oluyor. Sizin dereceleriniz nasıl? Belki donma sebebi ısınmasındandır? :kararsız:

Aynı karta sahibiz. +175 MHz Core, +999 MHz Memory şeklinde kullanıyorum. Azcık Core arttırsam Artifact, Memory arttırsam sistem kilitleniyor. Kart yükte 72-73 derece arasında gidip geliyor. Kart aşağı yukarı 1660 Ti gücünde oluyor. Sizin dereceleriniz nasıl? Belki donma sebebi ısınmasındandır? :kararsız:
Overclock yapmadım tam yükte 70 dereceye çıkıyor kasanın havalandırması bir tık kötü ama.Tavsiye edermisin kullandığın değerleri ?

Overclock yapmadım tam yükte 70 dereceye çıkıyor kasanın havalandırması bir tık kötü ama. Tavsiye eder misin kullandığın değerleri?

Şu anki yaptığım değerler ile kartı 1660 Ti'ye dönüştürebilirsiniz. Deneyip testten geçirin. (MSI Kombustor, Unigine Valley gibi benchmarkları kullanabilirsiniz.) Artifact, sistem kilitlenmesi sorunu vb. şeyler yaşar iseniz değerleri düşürün. Stabil değeri bulana kadar devam edin. Tabii kartın sıcaklığınıda kontrol edin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı