MSI 1660 Super Gaming X değerlerim normal mi?

SedatCan27

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarı Yeni aldım 8 aylık bir bilgisayar. Çok fazla oyun oynamayan bir arkadaşımdan aldım ve test için FurMark kullandım.
Daha önce çok masaüstü kullanmadığım için değerler hakkında çok bilgi sahibi değilim.
FurMark sonuçlarım nasıl? Değerler normal mi? Bu zamana kadar maximum 70 dereceyi gördüm. FurMark sonucunda maximum 69 derece.
İçeride bulunduğum oda sıcaklıgı normal 20 derecelerde.

1649201818767.png

Yük altında ekran kartının 70 derece olması normal. 1660 Super çok güç çeken bir kart değil ama elinizdeki kart çift fanlı. Kasanın hava sirkülasyonu da önemli.

Isılar, frekans, FPS... Her şey gayet normal gözüküyor. Bir sorun yok.

Oyunda 1920-1935 MHz'lerde çalışıyor fakat furmark içerisinde 1650MHz de çalışıyor. Yaz ayına yavaştan giriyoruz. Bu kartın "MAKSİMUM" kaç derece olması gerekli?
Isılar, frekans, FPS... Her şey gayet normal gözüküyor. Bir sorun yok.
Yük altında ekran kartının 70 derece olması normal. 1660 Super çok güç çeken bir kart değil ama elinizdeki kart çift fanlı. Kasanın hava sirkülasyonu da önemli.

Oyunda 1920-1935 MHz'lerde çalışıyor fakat furmark içerisinde 1650MHz de çalışıyor. Yaz ayına yavaştan giriyoruz. Bu kartın "MAKSİMUM" kaç derece olması gerekli?
FurMark testinde frekansın hafif azalması normaldir. 70 derece gayet iyi.
85 derece üstü risk başlar, 75-80 arası dikkat edilmesi gerekir.
75 derece altındaysa kafanıza takmanıza gerek yok. Rahat rahat kullanabilirsiniz.

Hocam kartın güç limitini aşmamak için saat hızı kısıyordur, sıcaklığın 70'i pek geçmemesi gerekiyor.
70'in altında tutmaya çalışmanın pek bir manası yok. 75, hatta 80 derecenin bile çok bir zararı yok aslen. Bırakın, 75 derecede çalışsın. O kadar kasmaya gerek yok 70 derece altı için :).

Geri
Yukarı