MSI 23.8" Optix G241 144Hz 1ms monitör nasıl?

Nedenini öğrenebilir miyim peki? :)
IPS panellerin renk canlılığı çok daha güzel ve hangi açıdan bakmak isterseniz bakabiliyorsunuz. Diğer panellerde farklı açılarda görüntü bozuluyor.

Direkt karşınızda olacaksa görüş açısını önemsemeyebilirsiniz ama renk canlılığı hâlâ önemli bir faktör. Photoshop, video düzenleme ve oyunlarda soluk renklere bakmayı pek tercih etmezdim. :)

IPS panellerin renk canlılığı çok daha güzel ve hangi açıdan bakmak isterseniz bakabiliyorsunuz. Diğer panellerde farklı açılarda görüntü bozuluyor.

Direkt karşınızda olacaksa görüş açısını önemsemeyebilirsiniz ama renk canlılığı hâlâ önemli bir faktör. Photoshop, video düzenleme ve oyunlarda soluk renklere bakmayı pek tercih etmezdim. :)
Teşekkür ederim :)

Aynen TN panel alinca hiçbir şeyden zevk almiyorsun hani oyun için diyorlar ya kafayi yemis onlar. Eski monitörüm TN paneldi 2 haftada sattim. MSI G241 aldim sonunda aradigimi buldum.
Hocam şuanki monitörüm de TN panel ve pek memnun değilim açıkçası. 75Hz olmasından dolayı mı bilmiyorum fakat IPS panel için yapılan yorumlar çok cazip. Bakalım İnşAllah hayırlısı olur :) Tekrardan teşekkürler yorumlarınız için :)
H

Hocam sizce bu monitör nasıl önerir misiniz? Msi ile arasında herhangi bir fark var mı? Kalitesi nasıldır?

Son düzenleme:
Aldığım gibi 3-5 ölü piksel ve aşırı ışık sızması çıktı. Servise göndereli 18 gün oldu ve hâlâ bekliyorum.

Görüntüsü ve performansı iyiydi.
Ben de aldım bende de sağ üst köşede 4 ölü piksel çıktı. Sizin iadenizin akıbeti ne oldu acaba? Servise göndermeyi düşünüyorum bir yandan ama MSI aynı yerde 3 ölü piksel olmayınca kabul etmiyormuş diye duydum.

Ben de aldım bende de sağ üst köşede 4 ölü piksel çıktı. Sizin iadenizin akıbeti ne oldu acaba? Servise göndermeyi düşünüyorum bir yandan ama MSI aynı yerde 3 ölü piksel olmayınca kabul etmiyormuş diye duydum.
22. günü doldu ve hala rapor bekliyorum. En son GittiGidiyor'un kendisine mesaj attım satıcıdan pek bir haber gelmiyor diye. Bu hafta da gelmezse iade alacağım.

@ballador Hocam merhaba, sizin monitör hakkında görüşleriniz alabilir miyim? Ne zamandır kullanıyorsunuz, memnun musunuz, renkler nasıl, ghosting ya da ölü piksel var mı? Cevaplarsanız sevinirim, monitörü kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını alabilirim :)
@Okan17 Hocam merhabalar, müsait olduğunuzda size birkaç şey sormak isterim monitör ile ilgili :) Monitörü kullanan varsa ve sorularımı yanıtlayacak birisi de olabilir :)

Son düzenleme:
@Alpha Frozen merhaba, ben nisan ayından beridir kullanıyorum. Paketi açtığımda ilk işim ölü piksel testi ve ghosting testi olmuştu bende bir şey çıkmadı. IPS ise işim gereği Adobe programları kullandığım için seçtim zaten başka panel tavsiye etmem. Ez cümle gayet memnunum almanı tavsiye ederim pişman olmazsın.

Geri
Yukarı