MSI 23.8" Optix G241 ölü piksel çıktı

yigitburakd

Hectopat
Daha fazla  
Bu monitörü 1 hafta önce indirimdeyken 1500 TL'ye almıştım. Sol üst köşede 1 tane ölü piksel çıktı. Sizce uğraşmaya değer mi?

Firmalar belli bir miktara göre değişim ya da iade yapıyor ölü piksel sorunlarında. ViewSonic'ten örnek vermek gerekirse en az 4 adet ölü piksel olması gerekiyor onların politikalarına göre. Uğraşmaya değeceğini düşünmüyorum eğer gün geçtikçe artarsa o zaman değiştirebilirsiniz.
Tüketici haklarına göre eğer kusur var ise sınır fark etmeksizin değişim ya da iade yapılması zorunluluktur.

Tüketici haklarına göre eğer kusur var ise sınır fark etmeksizin değişim ya da iade yapılması zorunluluktur.

Şu an kullanmakta olduğum monitörümde 3 adet ölü piksel mevcut. İade ya da değişim istediğim de yapamayacaklarını söylediler. Kendi başıma gelen olaylar doğrultusunda konuşuyorum. Ne kadar baskı yapsam da sonucun değişmeyeceğini söylediler. Ölü piksel sorunlu bir monitörü iade edeceklere tavsiyem, ölü piksel olduğunu söylemeyin. Yoksa kabul etmiyorlar. Ayrıca çok uyguna almışsınız monitörü iade etmenizi tavsiye etmem. Eğer artmaya devam ederse değişim istersiniz.

Şu an kullanmakta olduğum monitörüm de 3 adet ölü piksel mevcut. İade ya da değişim istediğim de yapamayacaklarını söylediler. Kendi başıma gelen olaylar doğrultusunda konuşuyorum. Ne kadar baskı yapsam da sonucun değişmeyeceğini söylediler. Ölü piksel sorunlu bir monitörü iade edeceklere tavsiyem, ölü piksel olduğunu söylemeyin. Yoksa kabul etmiyorlar. Ayrıca çok uyguna almışsınız monitörü iade etmenizi tavsiye etmem. Eğer artmaya devam ederse değişim istersiniz.
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvursaydın nasıl yapıyorlardı görürdün.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı