MSI 3 Pin JRainbow girişi sorunu

Caner Ülken

Hectopat
Yer
Evinde sakince davul çalıyor.
Daha fazla  
Meslek
Dijital Pazarlama Uzmanı
Arkadaşlar merhaba.

Elimde MSI'ın atlas ekran kartı destek aparatı var. 5v, 3 pin jrainbow giriş destekliyormuş. Ana kartım MSI Tomahawk Max ve bu ana karttaki 2 giriş de, 4 pin ve 12V jrgb. Bu ekran kartı destek aparatını montajlamamın bir yolu yordamı var mıdır? 3 pinden 4 pine dönüştürücü var mıdır? İşe yarar mı yoksa aparatı bozar mı?
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_0730.jpg
    IMG_0730.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle dönüştürücüler var ama sanırım şu an satılmıyor. Hiç bulamadım çünkü. Kasanızın çoklayıcısı varsa ona bağlayabilirsiniz, başka bir yolu yok.

Öyle dönüştürücüler var ama sanırım şu an satılmıyor. Hiç bulamadım çünkü. Kasanızın çoklayıcısı varsa ona bağlayabilirsiniz, başka bir yolu yok.
Kusura bakma bu konuda cahilim. Kasam Dark Guardian sadece fan kontrolcüsü var o da 6 pinlik. hepsini bağlayıp, 4 pinden anakarta bağlanıyor. Nasıl bir dönüştürücü bakmam lazım?

Bir dönüştürücü örneği veremiyorum çünkü Türkiye'de şu anda böyle bir ürün satışta değil sanırım. Hiç bulamadım çünkü. 3 pinli ARGB'yi 4 pinli RGB'ye dönüştürecek bir kabloya ihtiyacınız var.

İsterseniz böyle bir şey alıp kumandadan da kontrol edebilirsiniz.

Bir dönüştürücü örneği veremiyorum çünkü Türkiye'de şu anda böyle bir ürün satışta değil sanırım. Hiç bulamadım çünkü. 3 pinli ARGB'yi 4 pinli RGB'ye dönüştürecek bir kabloya ihtiyacınız var.

İsterseniz böyle bir şey alıp kumandadan da kontrol edebilirsiniz.
Şöyle bir RGB kontrolcü işimi görür mü acaba?

Bu ürün hakkında hiçbir bilgiye ulaşamadım, bilmiyorum.
Teşekkürler alıp deneyeceğim. Eğer olmazsa sizin söylediğiniz kontrolcüyü alacağım artık yapacak bir şey yok :)
GÜNCELLEME: Dark ürününü aldım ama tabi ki olmadı :) iade ettim. Sanırım sizin dediğiniz ürün RGB CONVERTOR 5V ADD-RGB - 12V RGB Dönüştürme Merkezi Fiyatları ve Özellikleri bu ürün. 5V'den 12V'ye dönüştürme aparatı. Amazon'da vardı Türkiye'ye göndermiyorlardı. N11'de de şansa buldum. Bunu aldım. 100₺'lik ekran kartı destek aparatı için 300₺'lik ekstra masraf ne kadar doğru ama görsellik işte :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı