MSI 3070 Gaming Trio Plus alınır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, MSI yeni bir model çıkardı Gaming Trio Plus diye MHz değerler X ve zden yüksek. Sizce alınır mı? Suprim'den sonra en yüksek saat değerlerini veriyor.

3070 alacağım. Hepsinin fiyatı yakın birbirine 100 200 oynuyor

Son düzenleme:
Neden? Şu an en iyi kart modeli MSI Suprim X iken, bunu neye dayanarak söylediniz? (Gigabyte kullanıcısıyım)
En iyi kart modeli, sıcaklık yönünden ROG Strix'tir. Estetik ve malzeme kalitesi yönünden en iyi kart olabilir Suprim. Keza Aorus da estetik açıdan çok iyi olsa da sıcaklık değerleri iç açıcı değil bu seride. 3 kartı da deneyimlemişliğim var.
Bence de 13 bine alınmaz. Alternatif yoksa ve aciliyeti varsa alınabilir ancak. 3 gün önce 10 bine Gigabyte Vision 3060 Ti aldım Türkiye'den ama şans eseri denk geldi. Siz de kampanyaları bir takip edin derim.

En iyi kart modeli, sıcaklık yönünden ROG STRIX'tir. Estetik ve malzeme kalitesi yönünden en iyi kart olabilir Suprim. Keza Aorus da estetik açıdan çok iyi olsa da sıcaklık değerleri iç açıcı değil bu seride. 3 kartı da deneyimlemişliğim var.
Bence de 13 bine alınmaz. Alternatif yoksa ve aciliyeti varsa alınabilir ancak. 3 gün önce 10 bine Gigabyte vision 3060 Ti aldım Türkiye'den ama şans eseri denk geldi. Siz de kampanyaları bir takip edin derim.

ROG STRIX hem stok yok hem de çok pahalı stok olsa bile. Ben 5700XT kartımı 12 bin TL'ye sattım yani cebimden sadece 1K TL çıkacak o yüzden çok pahalı gelmiyor 😂 MSI da Plus modelini yeni çıkarmış stok bulmuşken alayım.

ROG STRIX hem stok yok hem de çok pahalı stok olsa bile. Ben 5700XT kartımı 12 bin TL'ye sattım yani cebimden sadece 1K TL çıkacak o yüzden çok pahalı gelmiyor 😂 MSI da Plus modelini yeni çıkarmış stok bulmuşken alayım.
Seni zora sokmuyorsa al hocam. Kesin olarak alma diyemiyoruz. Bu kez 15'e de bulamazsın pişman oluruz. Öyle 1.000-1.500 zarar etsem de koymaz diyorsan direkt al. 12'den aşağı zor inecek bir kart çünkü.

Satın almayı düşündüğünüz ürünün linkini atabilir misiniz?

En iyi kart modeli, sıcaklık yönünden ROG Strix'tir. Estetik ve malzeme kalitesi yönünden en iyi kart olabilir Suprim. Keza Aorus da estetik açıdan çok iyi olsa da sıcaklık değerleri iç açıcı değil bu seride. 3 kartı da deneyimlemişliğim var.
Bence de 13 bine alınmaz. Alternatif yoksa ve aciliyeti varsa alınabilir ancak. 3 gün önce 10 bine Gigabyte Vision 3060 Ti aldım Türkiye'den ama şans eseri denk geldi. Siz de kampanyaları bir takip edin derim.
ROG Strix fanları genelde %80 üzerinde tutar. Suprim X biraz daha düşük seviyede. Ama güç noktasında Suprim X daha iyi diye biliyorum ve daha fazla watt çekiyor. Yani Suprim X'in overclock potansiyeli çok daha yüksektir, ROG Strix bu kadarını kaldıramaz. TGP değerleri de bunu gösteriyor. Ama 3 kartı da deneyimlemiş birisi olarak siz daha iyi bilirsiniz tabii.

ROG Strix fanları genelde %80 üzerinde tutar. Suprim X biraz daha düşük seviyede. Ama güç noktasında Suprim X daha iyi diye biliyorum ve daha fazla watt çekiyor. Yani Suprim X'in overclock potansiyeli çok daha yüksektir, ROG Strix bu kadarını kaldırmaz. TGP değerleri de bunu gösteriyor. Ama tabii 3 kartı da deneyimlemiş birisi olarak siz daha iyi bilirsiniz tabii.
Afedersiniz de biraz bilmeden konuşmak olmuş sizinki hocam. 3070 ve 3080 ROG kullandım, hem de aylarca. %60'ı neredeyse hiç geçmedi fanlar. Ortalama 55'te geziyordu 2K ultra ayarlarda, AAA oyunlarda. Bu şekilde üstün körü bilgiyle insanları yanlış yönlendirirsiniz, haberiniz olsun. Ha tabi ki sadece benim dediğimde hareket edecek değilsiniz. Her taraf inceleme videosu açın bakın. Bu arada çok daha yüksek değil, ortalama %2-3 kadar yüksek bir OC potansiyeli var. 3070, 3070'tir. Ultra mega da olsa 3080 olmaz. Bir 3070'in diğer 3070'ten en fazla %3-4 fazlası olur. En kötü komponentle üretilen tek fan kartla 3 fanlı en iyi komponentler kullanılan kart arasında OC'yi bassan da %5 oynar, ötesi yok. Onun için ROG veya Suprim 3060 Ti yerine Ventus 3060 Ti öneriyoruz atıyorum. Halbuki %9'luk bir güç farkı var ama o kartlar bile kapatamıyor o açığı işte.
Son olarak güç tüketimi olarak bakarsak 3070 Ti, 3080'e yakın güç tüketirken 3070'le neredeyse aynı güçte kalıyor. Her şey TGP değil yani.

Afedersiniz de biraz bilmeden konuşmak olmuş sizinki hocam. 3070 ve 3080 ROG kullandım, hem de aylarca. %60'ı neredeyse hiç geçmedi fanlar. Ortalama 55'te geziyordu 2K ultra ayarlarda, AAA oyunlarda. Bu şekilde üstün körü bilgiyle insanları yanlış yönlendirirsiniz, haberiniz olsun. Ha tabi ki sadece benim dediğimde hareket edecek değilsiniz. Her taraf inceleme videosu açın bakın. Bu arada çok daha yüksek değil, ortalama %2-3 kadar yüksek bir OC potansiyeli var. 3070, 3070'tir. Ultra mega da olsa 3080 olmaz. Bir 3070'in diğer 3070'ten en fazla %3-4 fazlası olur. En kötü komponentle üretilen tek fan kartla 3 fanlı en iyi komponentler kullanılan kart arasında OC'yi bassan da %5 oynar, ötesi yok. Onun için ROG veya Suprim 3060 Ti yerine Ventus 3060 Ti öneriyoruz atıyorum. Halbuki %9'luk bir güç farkı var ama o kartlar bile kapatamıyor o açığı işte.
Son olarak güç tüketimi olarak bakarsak 3070 Ti, 3080'e yakın güç tüketirken 3070'le neredeyse aynı güçte kalıyor. Her şey TGP değil yani.
300W çektiği sırada mı 55 derecede çalışıyor yüzde 60 fan ile? ROG 3060 150W çektiğinde 55 derecede çalışıyor. Ama üst model 3070-3080'ler 250-300 watt'ı geçince 60 dereceleri de geçiyor yani incelediğim tüm videolarda öyleydi ben de onları referans alarak söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı