MSI 3080 Ventus 3X Plus OC Değerleri Nasıl?

Paramız buna yetti hocam yani yapacak birşey yok. Merak ettiğim şey modelin kötülüğü vs değil ısı değerleri

Dediğim gibi sorsaydınız bu bütçede size daha iyi RTX 3080 bulurduk ki tam bu bütçelerde TUF dahi çıkıyor.

Model kötü olduğu için ısı değerleri iyi değil. VRAM ısısını tam olarak öğrenmek için ağır bir oyunda kullanmanız gerekiyor ki 100 dereceleri bulacağına adım gibi eminim.

Hotspot zaten 92’yi görmüş, hiç sağlıklı değil.

Dediğim gibi sorsaydınız bu bütçede size daha iyi RTX 3080 bulurduk ki tam bu bütçelerde TUF dahi çıkıyor.

Model kötü olduğu için sıcaklık değerleri iyi değil. VRAM ısısını tam olarak öğrenmek için ağır bir oyunda kullanmanız gerekiyor ki 100 dereceleri bulacağına adım gibi eminim.

Hotspot zaten 92'yi görmüş, hiç sağlıklı değil.

Model alt bir model evet ama bu ısılarda çalışması için de ona göre argesini yapmıştır mühendisleri sanırım. Koskoca MSI sonuçta bizim düşündüğümüzü düşünmüştür muhtemelen. Her izlediğim videolar da sıcaklıklar bu değerler de çünkü.

Model alt bir model evet ama bu ısılarda çalışması için de ona göre argesini yapmıştır mühendisleri sanırım. Koskoca MSI sonuçta bizim düşündüğümüzü düşünmüştür muhtemelen. Her izlediğim videolar da sıcaklıklar bu değerler de çünkü.

MSI, Gigabyte ve ASUS’un bildiğinizden çok daha fazla kalitesiz-ısınma sorunlu ekran kartı var. Burada hepsini ezbere sayabilirim forumda şikayetlerde diz boyu.

Kısacası “çok büyük marka sonuçta bunu düşünmüşlerdir” gibi bir düşünce saçma oluyor.

Yanlış bir seçim yaptığınızı kabul ediniz lütfen, ona göre bir çıkış yolu bulunur.

MSI, Gigabyte ve ASUS'un bildiğinizden çok daha fazla kalitesiz-ısınma sorunlu ekran kartı var. Burada hepsini ezbere sayabilirim forumda şikayetlerde diz boyu.

Kısacası “çok büyük marka sonuçta bunu düşünmüşlerdir” gibi bir düşünce saçma oluyor.

Yanlış bir seçim yaptığınızı kabul ediniz lütfen, ona göre bir çıkış yolu bulunur.

Yanlış bir seçim değil bütçeme göre bir seçim yaptım hocam, bu bütçede 12 ay garantili bir kartı 9.5k ya almak gayet iyi gibi. TUF modellerine bende baktım fakat 11kdan başlıyor garantilileri.

Yanlış bir seçim değil bütçeme göre bir seçim yaptım hocam, bu bütçede 12 ay garantili bir kartı 9.5k ya almak gayet iyi gibi. TUF modellerine bende baktım fakat 11kdan başlıyor garantilileri.

Sadece TUF değil, başka bir sürü kart bulunurdu ki 9000 TL'ye bile TUF vardı tabi ilinize göre değişir bu. Ayrıca ekran kartı çalışıyorsa garantinin bir anlamı kalmıyor, sırf 12 aylık garanti için en berbat RTX 3080'lerden birisini almak çok saçma oluyor.

Isı değerleriniz daha yaz sıcaklarını geçmiş olmamıza rağmen kötü ve ben yardım edebileceğimi sanmıyorum. Dinlersiniz, dinlemezsiniz lakin ben olsaydım kartı tekrar satar ve garantisiz ama çok daha sağlam bir RTX 3080 modeline yönelirdim.

En basitinden:

Son düzenleme:
Sadece TUF değil, başka bir sürü kart bulunurdu ki 9000 TL'ye bile TUF vardı tabi ilinize göre değişir bu. Ayrıca ekran kartı çalışıyorsa garantinin bir anlamı kalmıyor, sırf 12 aylık garanti için en berbat RTX 3080'lerden birisini almak çok saçma oluyor.

Isı değerleriniz daha yaz sıcaklarını geçmiş olmamıza rağmen kötü ve ben yardım edebileceğimi sanmıyorum. Dinlersiniz, dinlemezsiniz lakin ben olsaydım kartı tekrar satar ve garantisiz ama çok daha sağlam bir RTX 3080 modeline yönelirdim.

En basitinden:

İlana koydum hocam zaten satılırsa alırım satılmazsa devam çok büyük problem değil, ilginiz için teşekkür ederim.

@NipponChemiConKYCap hocam bende 4K için RX 6900 XT veya RTX 3080 düşünüyorum fakat 2.el konusunda pek bir tecrübem yok nelere dikkat etmemi önerirsiniz

Kartın içi açılmamış olması ve fanlarda sıkıntı olmaması yeterli. Birde testlerde yüksek sıcaklık görürsen ona göre uzak durursun. 4K için dediğin iki kartta yetersiz kalıyor ama illa ikisi arasından alacağım dersen RX 6900 XT çok daha mantıklı olur.

Kartın içi açılmamış olması ve fanlarda sıkıntı olmaması yeterli. Bir de testlerde yüksek sıcaklık görürsen ona göre uzak durursun. 4K için dediğin iki kartta yetersiz kalıyor ama illa ikisi arasından alacağım dersen RX 6900 XT çok daha mantıklı olur.

Hocam Param Güvende ile almayı düşünüyorum kartı fakat kartın içinin açıldığı veya tamir gördüğünü nasıl anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı