MSI 4060 Ti 50 derece olmasına rağmen fanlar çok hızlı dönüyor

qh5

Decapat
Daha fazla  
Kasayı temizledikten sonra Valorant açayım dedim, FPS kısıtlaması olduğu için ekran kartı zaten çok ısınmıyor. Girdikten 5-6 dk sonra GPU fanları delicesine dönmeye başladı. MSI Afterburner açıktı 50-60 derecelerde çalışıyordu. Uygulamasında fanspeed 30 gösteriyordu ama gelen ses hiç de öyle değil. Öyle içini açayım temizleyim yapmadım, sadece fanlarını ufak fırça yardımıyla temizledim. MSI 4060 Ti 2 fanlı olanını kullanıyorum.

MSI Afterburner üzerinden fan hızı ayarlamayı otomatikten çıkarın ve hızı kendiniz ayarlayınız.
Bayağı bir bakındım bir şey bulamadım en son PC'yi kapatıp fanların üstüne biraz baskı uyguladım, PC'yi tekrar açıp deneyeyim dedim 30-40 dk boyunca 2 farklı oyun oynadım 75 derecede sıcaklığına göre normal hızlarda çalıştı. Sanırım temizerken biraz çekiştirmiş olmalıyım. Ayrıca yardımınız için teşekkür ederim.

Bayağı bir bakındım bir şey bulamadım en son PC'yi kapatıp fanların üstüne biraz baskı uyguladım, PC'yi tekrar açıp deneyeyim dedim 30-40 dk boyunca 2 farklı oyun oynadım 75 derecede sıcaklığına göre normal hızlarda çalıştı. Sanırım temizerken biraz çekiştirmiş olmalıyım. Ayrıca yardımınız için teşekkür ederim.

Yeşille işaretlediğim yer görselde ki gibiyse üzerine bir kez tıkla ve siyah yap yani kapa, kapadıktan sonra da sarı ile gösterdiğim yerden fanın hızını ayarlayabilirsin.

Dosya Ekleri

• afbr.jpg
    afbr.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı