Çözüldü MSI 5600XT Mech Oc BIOS Update Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fecriati

Femtopat
Merhaba,

Birkaç gün önce topladığım yeni bilgisayarda MSI 5600 XT Mech OC kullandım. Stabil çalışıyordu kart ama MSI Live update kurdum ve kurmuşken herşeyi güncelleme yapayım dedim. Bios update yaptıktan sonra yeniden başlattım ve siyah ekran geldi. Onboard hdmi yuvası kapalı sanırım hiçbir ekrana ulaşamıyorum nasıl geri alacağımı da pek bilmiyorum.

Bu sorunu yaşayan veya bu tip sorunları çözen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İşlerim yarıda kaldı.

Çözüm
Şimdi karşımdaki görüntüyü hatırladım. Yanlış hatırlamıyorsam MB BIOS güncellemesiydi VBIOS değildi. Eskiden bios pili çıkarıp çalıştırıp geri takınca olurdu ama şimdi cmos reset jumper diyor ancak jumper yok oraya yetişen kablo da yok. Deneyeceğim umarım düzelir. Her şeye uyarı veren uygulama bios güncellemeyi otomatik yaptı.
Pili çıkarıp cmos sıfırladım düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim. Bir an yüreğime indi bayramda çalışmalarım aksayacak diye.
Şimdi karşımdaki görüntüyü hatırladım. Yanlış hatırlamıyorsam MB BIOS güncellemesiydi VBIOS değildi. Eskiden bios pili çıkarıp çalıştırıp geri takınca olurdu ama şimdi cmos reset jumper diyor ancak jumper yok oraya yetişen kablo da yok. Deneyeceğim umarım düzelir. Her şeye uyarı veren uygulama bios güncellemeyi otomatik yaptı.
Pili çıkarıp cmos sıfırladım düzeldi. İlginiz için teşekkür ederim. Bir an yüreğime indi bayramda çalışmalarım aksayacak diye.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı