MSI 6QD Apache Pro Harici Ekran Kartı Takma

KerevizSapı

Hectopat
Şu an bilgisayarımda 960M var. 2060 ya da 2080 ile değiştirmek istiyorum fakat ekran kartım anakartıma gömülü olduğu için elimden bir şey gelmiyor. Biraz araştırdım ve harici ekran kartı bağlayabileceğimi öğrendim. Forumda ki konulara baktım fakat harici ekran kartının sağlıklı çalışıp çalışmayacağı konusunda net bir bilgi edinemedim. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? Özellikle daha önce deneyimlemiş arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

Çoğunlukla bu durumları mini pc express yoluyla yapmaktalar ve çoğu laptopta bu tek slot olarak bulunmakta, o slotta da wifi kartı takılı oluyor. Ha diyelim iki slot var ve teki boşta, bu sefer de kullandığın işlemci (ki 960 bulunan bir laptopta max. i7 6. nesil gibi birşey vardır) yapacağı darboğaz ve mobil işlemcinin yetersizliği ki belirttiğin ekran kartına yetmesi imkansız bunları da göz önünde bulundurunca gram fayda etmeyecektir diye düşünüyorum ve ayrıca bunu yaparsan da taşınabilirliğini kaybedersin, onun yerine neden laptopu satıp sistem toplamıyorsun?

Thunderbolt girişi var mı laptopunun?
Çoğunlukla bu durumları mini pc express yoluyla yapmaktalar ve çoğu laptopta bu tek slot olarak bulunmakta, o slotta da wifi kartı takılı oluyor. Ha diyelim iki slot var ve teki boşta, bu sefer de kullandığın işlemci (ki 960 bulunan bir laptopta max. i7 6. nesil gibi birşey vardır) yapacağı darboğaz ve mobil işlemcinin yetersizliği ki belirttiğin ekran kartına yetmesi imkansız bunları da göz önünde bulundurunca gram fayda etmeyecektir diye düşünüyorum ve ayrıca bunu yaparsan da taşınabilirliğini kaybedersin, onun yerine neden laptopu satıp sistem toplamıyorsun?
Merhaba maalesef thunderbolt girişi bulunmuyor bilgisayarımda.

Yeni bir kasa toplamaya kalktığım zaman işin altından kalkamıyorum maalesef (Monitörüm vs. hiçbirşey elimde bulunmuyor.) Ancak bu şekilde anlattığınız zaman en mantıklısı yeniden toplamak gibi duruyor.

2080 gibi bir karta verecek para bulup da sisteme verememek ayrı bir garip... En basitinden o parayı ve notebookunu ekleyip çok güzel bir sistem toplarsın...

2080 gibi bir karta verecek para bulup da sisteme verememek ayrı bir garip... En basitinden o parayı ve notebookunu ekleyip çok güzel bir sistem toplarsın...
Maalesef bütçe bu kadar. En azından ben bu kadar biriktirebilmişim demek ki. Şuan elimdeki bilgisayarı satabilecek olsam evet söylediğinizde haklısınız ama maalesef satabilmem mümkün değil. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için tekrar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı