MSİ 760GM(FX) P-23 BİOS CMOS Checksum Bad Hatası

BEATBOX42

Hectopat
Merhaba,
Arkadaşlar anakartın sitesinden en son sürüm BIOS'u indirip temiz bir flash bellege atıp BIOS'tan M-flash tıklayıp yuklemeye baslıyor, bitti uyarısı verip BIOS'a giriş yaptıgımda eskı surum duruyor. Yenı surume güncellemiyor ve güncellenme bitiminde "CMOS checksum bad" ibaresi cıkıyor. BIOS pilini de sıfır alıp taktım yıne aynı bir türlü güncellenmiyor.
MSI Live Update 6 indirdim, orda da BIOS güncellemesi ile ilgili ibare cıkmıyor. Diğer BIOS sürümleri denedim değişiklik olmadı. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Cmos-Checksum-Error-Defaults-Loaded.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios'u varsayılan ayarlara sıfırlayın ve tekrar deneyin. Yine aynı hatayı verirse CMOS'u temizleyip tekrar deneyin. CMOS'u temizleme anakart modeline göre değişir. CMOS temizleme yazılımsal bir işlem değil, anakart modelinizi internetten aratıp nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

dediklerinizi yaptim cmos temizlemesi de yaptim jumperla saat falan sifirlandi default yapip ciktim tekrar bios guncellemesi yaptım herşey yolunda gitti guncellemeyide düzgün bir şekilde yapti ama eski surum hala

Değişmediğine emin misiniz? Güncelleme işlemini doğru yaptığınıza emin misiniz? Belki de zaten yüklemeye çalıştığınız sürümü kullanıyorsunuzdur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı