MSI 970 BIOS ayarları sonrası görüntü alamama

Ardadmnn

Hectopat
Merhabalar herkese öncelikle sistemim:
MSI 970 Gaming anakart.
MSI GTX 960 4G.
FX 6300 işlemci.
8 GB RAM.
Win10 işletim sistemi.

Sorun şu ki ben hız aşırtma yapmayı denedim ve bazı ayarları yanlış yaptım. Ayarları kaydedip çıktıktan sonra bilgisayara görüntü gelmemeye başladı.
Anakartta bulunan pili çıkarttım RAM'leri yer değiştirdim ayrı ayrı taktım hiçbir düzelme yok.
Eski bir sistemim vardı ondan ekran kartını söküp sıkıntılı sisteme taktım bir kerede olsa görüntü alabildim sonra söktükten sonra geri denediğimde o da diğeri gibi oldu.

Anakart üzerindeki bütün kabloları çıkartmayı denedim o da sonuç vermedi.

Kısacası bilgisayar tuşuna basıyorum bütün fanlar dönüyor ışıklar yanıyor. Sadece monitöre görüntü gelmiyor. Başka bir monitör taktım onda da aynı. Monitör bozuk olma ihtimalini düşünerekten.

970 Gaming - Clear CMOS.jpg

O anakartta CMOS belleği; bilgisayar kapalı iken, işaretli jumper'ı Clear Data konumuna alınca siliniyormuş. Eğer jumper yoksa, bu pinleri kısa devre etmeniz gerekecektir.

Eki Görüntüle 526820
O anakartta CMOS belleği; bilgisayar kapalı iken, işaretli Jumper'ı clear data konumuna alınca siliniyormuş. Eğer Jumper yoksa, bu pinleri kısa devre etmeniz gerekecektir.

Jumperım vardı taktım bilgisayar kapalıyken biraz bekledim çıkardım açtım yine olmadı.
Ondan sonra öyle olmayınca Jumper takılı iken denedim açmayı öylede olmadı.
Arkadaşlar selamlar tekrardan.
Bilgisayarımın sıkıntısını bulduk, monitörü ekran kartına HDMI ile bağlayınca görüntü gelmiyor ama DP ya da VGA ile bağlayınca görüntü geliyor bilmiyorum neden böyle oluyor ama görüntü almayı başardım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı