MSI 970A-G46 Hackintosh Kurulumu

CCO Technique

Hectopat
Bilgisayarıma mac osx kurmak istiyorum. Öncelikle formatımın Amd uyumlu olan Snow_Leopard_10.6.1-10.6.2_SSE2_SSE3_Intel_AMD_by_Hazard.iso olduğunu söyleyeyim. Öncelikle Bios ayarlarını bilmiyorum. Bunlar tam olarak açıklanabilirse iyi olur. Sonra formatı takmam için empire efi denen bir cd gerekiyormuş. Onu buldum ama çalıştırdıktan sonra diski çıkarıp mac diskimi taktım ve cd logosunu secerek entere bastım (bazen f5 yaptım) ve direkt olarak System uptime in nanoseconds hatasını aldım. Sonra başka bir bilgisayarda atarak çalıştırmayı denedim onda da apple logosunda park işareti geldi, ben de kapattım.

Windows 8.1 işletim sistemime virtualbox ile sanal bir makine kurdum (30 GB yer verdim). Sanal makineye formatı taktığımda açılır gibi oldu sonra /support.apple.com gibi bi uyarı geldi. Bu herhalde işletim sistemimin Win 7 den yüksek olmasıyla alakalı. Kısaca kurmayı beceremedim birazda üşendim.

Babam 2000 senesinde celeron pc sine mac kurmuş biraz bilgimiz var yani.

Şu komutları denedim:

• -v -busratio=17 -maxmem=4096 çalışmadı.
  • -x tepki yok
  • -v GraphicsEnabler=No tepki yok
  • -v -busratio=14 -maxmem=2048 diğer bilgisayarda denedim ondada tepki yok

Empire efi cd si kullandığım zamanda sürekli hata aldığımdan ben direkt olarak mac i taktım.

Macintosh rehberini izledim biraz inceledim ( Lanet olası federaller! )

Sonuç olarak sistem özelliklerim şunlar:

• Anakart:MSI 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0

• İşlemci:AMD FX X8 8320 SOKET AM3+ 3.5GHZ 16MB CACHE 32NM İŞLEMCI
  • RAM:4gb gskill 1600mhz
  • Ekran Kartı:ASUS GT630 GDDR3 2GB 128BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI
  • Harddisk: WD GREEN 1TB 7200RPM SATA2 64MB CACHE
  • DVD: Pionner DVD
  • Kasa:Crea C8
  • Hoparlor: Logitech 2+1
  • Ekran: Crea 720p
  • Klavye+Mause:Crea
  • Soğutma:Yok
  • Termal Macun:Yok(yapacağım ama almadım)

Açıkçası neden çok daha güncel çözümler varken 10.6'ya kadar gittiğinizi merak ediyorum. Tavsiyem çok basit. Niresh Mavericks indirin ve Windows üzerinden Transmac ile USB'ye Restore edin. USB'yi takın ve boot edin. Bundan daha kolayı olacağını snamıyorum. Zaten işlemciniz çok yeni. 10.6'daki AMD yaması bile buna destek sağlmıyordur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı