MSI A320M GRENADE ile Ryzen 2400G uyumu

Barış Eraslan

Kilopat
Daha fazla  
MSI A320M GRENADE ile Ryzen 2400G BIOS update işlemi yapmadan stock sürüm ile çalışır mı? Çünkü bir satış sitesinde şöyle bir banner kullanılmış. Emin olmak için sormak istedim teşekkürler.

msi-a320m-grenade-2803201816411976.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirtilen şekildeyse, gerek yok demektir.

Gerekiyor üstadım. Ben ilk olarak o anakartı aldım. BIOS update yapmadan açıldı ancak RAM hızını değiştirince patladı. BIOS silinip yeniden yüklenince çalıştı. En güncel BIOS ile güncelleme yapıp kullanmak gerekiyor. Güncelleme zaten çok kolay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerekiyor üstadım. Ben ilk olarak o anakartı aldım. BIOS update yapmadan açıldı ancak RAM hızını değiştirince patladı. BIOS silinip yeniden yüklenince çalıştı. En güncel BIOS ile güncelleme yapıp kullanmak gerekiyor. Güncelleme zaten çok kolay.
Bu farklı bir durum. Belirtilen BIOS olmadığı sürece sistem hiç almıyor. Sizin RAM uyumluluğunu gideren bir BIOS güncellemesi olmuş.
Ya seride güncel BIOS var ya da kendileri özel kurdular.

Mevcut sürüm ile görüntü gelmekte. Ancak ram overclock olayını bios güncellemesinden sonra yapmalısınız. Ve Asım Bey'in de dediği gibi, bazı özel firmalar bios update yapıp gönderiyor. Sanırım itopya bunlardan biriydi.

Ben itopya üzerinden almayacağım. Vatan bilgisayardan sipariş verdim bu fotoğraftaki bilgi üzerine. 2400g ile görüntü verecekse problem yok ben bios update yaparım. Bilgi için teşekkürler

Size bir önerim olacak. O anakartı hiç açmadan iade edin. b350 çipsetli anakartlara yönelmenizi öneriyorum. Ben MSI a320 anakart alıp sonra vazgeçip 35 lira fark ile b350 almıştım. Kararımdan çok memnunum. AMD işlemciler overclock kilidi olmayan sistemler. Anakartınız önünüze geçmesin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı