MSI A320M -Pro BIOS sorunu

VolkanB

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, yeni almış olduğum MSI A320M-PRO anakartımı BIOS Update yapmaya çalışıyorum fakat alışılmışın aksine aşağıda gibi bir görselle karşılaşıyorum. Ayrıca açıldıktan 10 saniye sonra farede oynamıyor. 8 GB Corsair 3000 MHz RAM takılı olmasına rağmen Windows içerisinde 1066 MHz hızları yazıyor. BIOS ekranına giremediğim için frekansları da değiştiremiyorum. 1280*1024 monitörümde de bağlayarak kullanamıyorum. Ondan dolayı televizyona bağlamak zorunda kaldım. Normal Windows kullanabiliyorum RAM haricinde herhangi bir sorun yok. Bu problemin bir çözümü var mı?
Sistemim;
MSI A320M-A-PRO.
Corsair LPX 8 GB 3000 MHz DDR4 RAM.
AMD Ryzen 3 2200G.

@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-30 at 21.42.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-30 at 21.42.28.jpeg
    130,7 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, yeni almış olduğum MSI A320M-PRO anakartımı BIOS Update yapmaya çalışıyorum fakat alışılmışın aksine aşağıda gibi bir görselle karşılaşıyorum. Ayrıca açıldıktan 10 saniye sonra farede oynamıyor. 8 GB Corsair 3000 MHz RAM takılı olmasına rağmen Windows içerisinde 1066 MHz hızları yazıyor. BIOS ekranına giremediğim için frekansları da değiştiremiyorum. 1280*1024 monitörümde de bağlayarak kullanamıyorum. Ondan dolayı televizyona bağlamak zorunda kaldım. Normal Windows kullanabiliyorum RAM haricinde herhangi bir sorun yok. Bu problemin bir çözümü var mı?
Sistemim;
MSI A320M-A-PRO.
Corsair LPX 8 GB 3000 MHz DDR4 RAM.
AMD Ryzen 3 2200G.

@Recep Baltaş

Öncelikli olarak bios ayarlarını sıfırlayınız programsal yapamazsanız kasa içerisinden pili çıkartıp öyle deneyebilirsiniz

Birkaç sefer denedim hocam maalesef olmadı. Siyah bir ekran geliyor F1 ve F2 seçenekleri sunuyor ikisini de denedim ama maalesef çözüm olmadı.

Cms işlemi yapmadım sadece JBAT1 pinini göremedim kasada.
Bios ekranı normal ekran gibi değil acaba kart mı bozuk başka bir şey gelmiyor aklıma.

Hayır yapamadım daha yeni kurdum sistemi.Bios donduğu ve kilitlenip saçma sapan yazılar geldiği için hiçbir işlem yapamıyorum.

Geri
Yukarı