MSI A320M PRO-VD/S Isınma Sorunu

Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
2. el bilgisayar aldım sadece kasa olarak. Sistem özelliklerim aşağıda yazdığı gibidir:

Anakart: A320M PRO-VD/S (MS-7A36)
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon VGA Graphics 3,50 GHz
RAM: 8 GB (Single) 3000 MHz GSKİL Jipsav
Ekran Kartı: Aero GTX 1050 Ti
Güç Kaynağı: Cooler Master 500 Vat
Kasa: Power Boost 3 Fan (2 önde 1 Arka egzoz fan)
İşlemci Soğutucu: Stok fan soğutucu

Anakartım güç kaynağından gelen 8 pin güç bağlantı konektör oyunlara girdiğim zaman aşırı derecede ısınıyor kasanın üst kısmından sıcaklığı rahat bir şekilde hissedebiliyorum

Acaba sorun güç kaynağında mı yoksa konnektörde mi?

8 pin güç konektörü.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet değerler normal görünüyor. Isınma tehlikeli boyutlara ulaşmadığı sürece sorun yaratacağını sanmıyorum.

Isınma tehlike arz edecek boyutlara ulaşmıyor ondan yana sorun yaşamıyorum fakat kasanın üst kısmında hissediliyor olması beni rahatsız ediyor. Bu nedenle Anakartı yenilemeye karar verdim sistem özellikleri yukarda yazıyor gördüğünüz üzere buna uygun bir anakart önerebilirmisiniz 300 TL bakiyem var risk almak istemiyorum anakartı yenilemek mantıklı bir hareket olacağını düşünüyorum.

Isınma tehlike arz edecek boyutlara ulaşmıyor ondan yana sorun yaşamıyorum fakat kasanın üst kısmında hissediliyor olması beni rahatsız ediyor. Bu nedenle Anakartı yenilemeye karar verdim sistem özellikleri yukarda yazıyor gördüğünüz üzere buna uygun bir anakart önerebilirmisiniz 300 TL bakiyem var risk almak istemiyorum anakartı yenilemek mantıklı bir hareket olacağını düşünüyorum.
300 liranın biraz üzerine çıkmanız gerekecek
300 liranın biraz üzerine çıkmanız gerekecek. İmkanınız varsa şunu tavsiye ederim :
Aksi halde size en yakın seçenek bu olacaktır :

300 liranın biraz üzerine çıkmanız gerekecek

300 liranın biraz üzerine çıkmanız gerekecek. İmkanınız varsa şunu tavsiye ederim :
Aksi halde size en yakın seçenek bu olacaktır :

Diğer kaynaklardan'da yaptığım araştırma doğrultusunda anakart mofsetlerinin tamiri çok sağlıklı olmadığı gibi tehlike arz ettiğinide teyit etmiş bulunmaktayım bu sebeple önerdiğiniz Anakartlardan birini alacağım

İlgi ve Desteğiniz için teşekkür ederim.

İyi Sosyaller.

Konu kilit lütfen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı