MSI A520M Pro anakart start almıyor

emrklcc95

Centipat
Daha fazla  
RAM
8+8 16gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
521gb m2
Ekran kartı
Shapphire Pulse Rx 6700xt 12GB
Anakart
Gigabyte a320m
İşlemci
Ryzen 3 3100
Merhaba. Forumda yeniyim ve hemen konuya girmek isterim.

Sistemim:
Gigabyte A320M S2H.
R3 3100.
16 GB 3000MHz RAM.
RX 6700XT.
Termaltake 650W 80+ PSU.

Bu şu an aktif olarak kullandığım sistem. Bu sisteme R5 5600XT takmak istiyorum onun için ilk anakart değişikliğine gitmek istedim ve MSI A520M Pro kartını aldım.
Fakat anakart start almadı. Arızalı diye götürdüm adam sisteme bağladı çalıştı. İşlemciden kaynaklı olabileceğini düşündüm her şeyi söktüm sadece işlemci fanı kaldı ve start verdiğimde fan bir kez dönüp duruyor başka tepki alamıyorum. PSU da sorun olabileceğini düşündüm ama A320'li sistemim aktif çalışıyor. Uzay montaj ve kasada aynı sonuç aldım. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakartta her şey bağlı iken cımbız yardımı ile başlatmayı deneyin gene aynı sorunu alırsanız teknik yardıma ihtiyacınız olabilir.

Hocam anakartta her şey bağlı iken cımbız yardımı ile başlatmayı deneyin gene aynı sorunu alırsanız teknik yardıma ihtiyacınız olabilir.

Uzay montaj ile denedim maalesef start almadı. Dandik 225W ile denedim anakart açlıdı. Sorun PSU da diye tahmin ediyorum ama benim A320'li sistemim çalışıyor. Bugün PSU alacağım umarım çalışır.

Uzay montaj ile denedim maalesef start almadı. Dandik 225W ile denedim anakart açlıdı. Sorun PSU da diye tahmin ediyorum ama benim A320'li sistemim çalışıyor. Bugün PSU alacağım umarım çalışır.

Hocam düşünceniz büyük ihtimalle doğru tek şüpheli burada PSU.

Geri
Yukarı