MSI-A68HM-E33-V2 DDR3 2400 MHz Desteği

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar; aşağıda belirtilen siparişi geçmek üzereydim ki daha önce tavsiye edilen sistemde de kullanılan MSI-A68HM-E33-V2 özelliklerinde 2133 mhz'ye kadar ddr3 bellek desteklediğinin yazdığını gördüm. Bu konuda bir belirsizlik olduğunu başka konularda da gördüm. Malum Apu sistemlerde bellek hızı gerçekten önemli. Sayın Recep Baltaş'ın inceleme videolarından alınan bir capsde de sözkonusu anakart ile ramlerin 2400 mhz ile çalıştığı görülüyor. Bir arkadaş da bios güncellemesinden sonra anakartın ramleri en çok 2133 mhz ile çalıştırdığını söylemiş. Asusun Asus A68HM-K AMD A68H model anakartı ise O.C. 2400 mhz çalıştırıyor görünüyor. Kafam gerçekten karıştı. Hangisine inanacağım bilemiyorum... Bilen birisi el atarsa sevinirim.

ram 2.png

Adsız.jpg

Anladığım kadarıyla P33 modeli de E33 modeli de manuel olarak 2133 mhz desteklerken XMP destekli ramler kullanılarak bir nevi auto O.C. yapıldığında 2400 mhzde çalışıyorlar. Doğru mudur ?
Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün '' AMD APU Sistemlerde RAM Frekansını Arttırma '' isimli rehberinde kullanılan aynı yongasetli P33 uzantılı anakartı da MSI sitesi üzerinde 2133 mhz'ye kadar ddr3 bellek destekliyor görünüyor. Ancak video içerisinde de görüldüğü gibi manuel olarak da XMP ile de 2400 mhz bellek çalışabiliyor.

Var mı beni aydınlatacak birisi ? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosa gelen güncellemeden sonra 2400 mhzde çalıştıramayanlar olduğunu duydum. Var mı böyle birşey deneyimleyen ? Zaten siparişi de gerçekleştirdim.XMP destekli 2400 mhz Kingston Ddr3 ramlerle.

Evet bilgisayar geldi....

Arkadaşlar bu sistemi yeni apu 7890K ve XMP destekli 8x2=16 gb DDR3 2400 mhz ramlerle topladım ve kardeşime hediye olarak aldım.1700 küsür lira para verdim. Verdiğim paranın gerçekten boşa gittiğini düşünmeye başladığımı üzülerek söylemeliyim. Ramleri Xmp Profile 1 ile ya da manuel olarak 2400 mhzde çalıştırdığımda;
All settings were reset to default volume.
The previous overclock settings have failed, system has been restored to its default settings.
Press F1 to run setup.
Press F2 to load default volume and run setup.
Hatasını alıyorum yani, anakart sizin videolarınızda olduğu gibi 2400 mhzde çalışmıyor. Bu sorundan bir çok arkadaş muzdarip. Çözüm bulan var mı ? Siz Recep Bey konu hakkında bilgi sahibi misiniz ? Eğer Bios sürümü ile ilgiliyse downgrade yapabiliyor muyuz? Yaparsak başka sorunlarla karşılaşır mıyız. Bastıra bastıra söylediğiniz APU kullanıcılarının kullandığı ramlerin frekansı büyük önem taşıyor. Ortada bir yanlışlık olduğu belli o yüzden ciddi anlamda benim ve birçok arkadaşın yardıma ihtiyacı var.Birçok insanı yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum

Bios versiyonu 8.2'den 8.1e dönünce stabil olarak 2400 mhzde çalıştı ramler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı