Elektronik MSI A750GL PCI-e 5.0 3340 TL

• Konuyu başlatan Oreki
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 667
@Oreki Bir dostum PSU alacaktı. High Power Performance GD mi daha iyi yoksu bu PSU mu? Teşekkürler şimdiden.

A750GL alsın. İç yapı konusunda Performance GD daha üstün olsa da A750GL alması daha iyi olur fiyatları aynıyken. 12VHPWR çıkışlı düzgün 750W model zor bulunuyor çünkü uygun fiyata.

@Oreki Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ediyorum. 4x PCI-E lazım olduğu için High Power alacak, kendisi RTX sahibi değil. Biraz konu dışı olacak ama 3.6 ya kadar bir öneriniz varsa duymak isterim. Sizin sözünüz sondur benim için. :)

@Oreki Hızlı geri dönüşünüz için çok teşekkür ediyorum. 4x PCI-E lazım olduğu için High Power alacak, kendisi RTX sahibi değil. Biraz konu dışı olacak ama 3.6 ya kadar bir öneriniz varsa duymak isterim. Sizin sözünüz sondur benim için. :)

Estağfurullah teşekkür ederim. O halde Performance GD 800 alsın kesinlikle. 3600'e kadar daha iyi bir alternatifi yok.

İ7 14700k, rtx 4070 ti super, 360mm sıvı soğutma, 10-11 tane fan içinde yeterli olur mu? En az 850w bakıyordum

Evet yeterli olur. İşlemci ve ekran kartı tam yükte maksimum anlık olarak 700W güç tüketir. Oyunlarda en fazla 600. O da anlık. Ortalamada 450W civarı.

A750GL ortalamada 850W güç verebiliyor, kapasitesinin üzerinde de çalışabiliyor yani ki sizde öyle bir şey de olmayacak.

İlerde 4090 gibi kartlara geçerim diyorsanız 850W modellere yönelmekte fayda var ama.

Evet yeterli olur. İşlemci ve ekran kartı tam yükte maksimum anlık olarak 700W güç tüketir. Oyunlarda en fazla 600. O da anlık. Ortalamada 450W civarı.

A750GL ortalamada 850W güç verebiliyor, kapasitesinin üzerinde de çalışabiliyor yani ki sizde öyle bir şey de olmayacak.

İlerde 4090 gibi kartlara geçerim diyorsanız 850W modellere yönelmekte fayda var ama.
Anladım hocam dediğim sistem için Msi sitesi 1000w önerdi de ondan merakımdan sordum. İleride tekrar uğraşmamak için sanki 850w almak benim için daha iyi bir seçenek gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı