MSI A850GF PSU'dan kıvılcım çıkıyor

Afaki

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayar uzun süre kapalı kalacağı zaman elektriğini komple kesiyorum. Akım korumalı prizi kapatıp, PSU'nun tuşunu da kapatıyorum. Az önce önce prizin tuşunu açıp ardından PSU'nun güç tuşunu açtım. Ufak bir ışık geldi, neymiş bu deyip 1-2 saat kapalı bekletip tekrar yaptım aynı şeyi. Ufak pat diye bir ses çıkarıp kıvılcım tarzı bir şey oluyor. Koku veya uzun kullanımda bir şey olmuyor. Normal mi bu? Görüntülerini ekliyorum.

PSU MSI A850GF. Sıfır alındı 1 yıldır kullanıyorum.

IMG_1022.png
IMG_1023.png
IMG_1024.png

Pek bilgim yok ama kıvılcım gelmesi tabiki normal değildir. Arkadaşın dedigi gibi içerisine böcek tarzı girmiş olabilir. Benim masamda karıncalar oluyordu bazen, olabildiğince dikkat etmeye çalışıyordum, içerisine girer ise kısa devre yaptırabilir çünkü. O tür bir şey dr olabilir. Yine de en iyisi uzman birinden, servisten bilgi almak. Tam bir bilgim yok ama diğer bileşenler zarar görebilir bence, dikkatli ol.

Pek bilgim yok ama kıvılcım gelmesi tabiki normal değildir. Arkadaşın dedigi gibi içerisine böcek tarzı girmiş olabilir. Benim masamda karıncalar oluyordu bazen, olabildiğince dikkat etmeye çalışıyordum, içerisine girer ise kısa devre yaptırabilir çünkü. O tür bir şey dr olabilir. Yine de en iyisi uzman birinden, servisten bilgi almak. Tam bir bilgim yok ama diğer bileşenler zarar görebilir bence, dikkatli ol.
Hocam bilgisayarı açmaya çalışmayın sonra direk sisteminiz bozulur.
Bugün servisle bir görüşeyim olmadı göndereyim normal bir şey gibi görünmüyor bu.

Geri
Yukarı