MSI A88x-G45 BIOS Çöktü

Yardım için teşekkürler şimdi msi foruma konu açsam çözülme süresi sıkıntı olacagı ve türkçe destek olmadığı için, anakartı servise gönderdim büyük bir sorun degil belki anakartla fazla ugraşmayalım ne olur ne olmaz. :)
@Recep Baltaş bios uzmanı, bios güncellemede hiçbir sorun yaşamıyor (y)
Ücretde isterlerse verecegim kalan, ne yapalım buda ders oldu bir daha bios güncelleme yapmayacagım.
Gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri.

Umarım sıkıntınız tatlıya bağlanır. Normalde BİOS güncellemeden önce varsayılan ayarlara getirmek tavsiye edilir. Özellikle MSİ eğer hız aşırttıysanız BİOS güncellemeden önce ayarları varsayılan yapın diyor. BİOS güncellerken direk son sürüm yazılabilir, tek tek gitmeye gerek yok. Bir daha asla güncellemeyeceğim demek, güncellememek hatadır. Önce değişenlere bakılır sonra resmi forumunda sıkıntı yaşayan var mı yokmu ona bakılır( ben öyle yapıyorum), ondan sonra güncellenir. Ama şöyle bir durum söz konusu ; son sürümde (v1.7) RAM sıkıntısı var. Sadece bu anakartta değil, nerdeyse tüm Fm2+ kartların son rümünde var. 2400mhz frekansda sistem eskiden çok güzel çalışırken artık açılmıyor. Bu yüzden v1.6 kullanıyorum.

Msi h61m p23 anakart windows 10 üzerinden bios güncellemesi yaparken hata verdi şimdi PC yi açmak istediğimde bios güncellemesi yarım kaldı USB bellek aranıyor yazıyor ama USB belleği bulamıyor yardım edebilirseniz sevinirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı