MSI Aero 1650S OC için işlemci ve anakart önerisi

pinfontex

Femtopat
Daha fazla  
Selam, başlıkta belirttiğim gibi işlemci ve anakart önerisi lazım fakat bu benim asıl bilgisayarım değil aile evinde duran bilgisayarım olacak o yüzden en minimum harcamayı yapmak istiyorum.

Şu anki sistem: MSI Aero GTX1650 Super OC - Intel i5 3330 - 8 GB 1333 MHz RAM - 450 watt PSU - Gigabyte H61M-DS2 3.0

Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller.

Hocam, minimum derken ? Bütçenizi belirtirseniz çok daha iyi olur,2 bin mi 5 bin mi.
Hocam sırf şu soru gelmesin diye minimum dedim bütçe sınırsız fakat harcayabileceğimin en altını harcamak istiyorum çünkü asıl bilgisayarım değil bu 1650 superle tam performans çalışsınlar yeter ileriye dönük bir anakart veya işlemci istemiyorum yani.

Hocam, H410M ile i3 10100F uyumlu olur, çok düşük gelirse farkli secenekler olur. Fakat benim önerim i5 10400 F ile b 560 anakart 11 nesilede uyumlu, butcenize bagli, Fakat RAM'lar problem

Bu soket işlerini tam bilmiyorum ama i5 7.nesile falan yükseltsem 3.nesilden, anakartı da ona göre alsam olmaz mı? 10.nesil destekleyen anakartlar daha pahalı değil midir?
Hocam,tabiki pahali ,Fakat PC den beklentiniz nedir? Oyunmu oynamak istiyorsunuz veya film izlesem yeterlimi?

Hocam,tabiki pahali ,Fakat PC den beklentiniz nedir? Oyunmu oynamak istiyorsunuz veya film izlesem yeterlimi?
1650 süperden tam performans almak istiyorum. Oyun oynuyorum fakat mesela 10.nesil alıp işlemcinin %30 ekran kartının %99 da kalmasını istemiyorum %99 a %70 olsun mesela tam kullansınlar bütçeden kısalım ileriye dönük istemiyorum değiştirdiğimde öylece kalacak çünkü

EDİT : He diyorsanız i3 10100F H450M bu dediğini karşılıyor o zaman tamamdır

1650 Super'den tam performans almak istiyorum. Oyun oynuyorum fakat mesela 10.nesil alıp işlemcinin %30 ekran kartının %99 da kalmasını istemiyorum %99'a %70 olsun mesela tam kullansınlar bütçeden kısalım ileriye dönük istemiyorum değiştirdiğimde öylece kalacak çünkü

EDİT: He diyorsanız i3 10100F H450M bu dediğini karşılıyor o zaman tamamdır

Hocam, başka arkadaslarin önerisi olabilir Fakat bence Ekran kartinizin darbogaz yapmayacagi en düşük islemci i3 10100 F, Oyun oranlarina gelirsek, bazi oyunlar CPU bazi oyunlar GPU ister, kullanim oranlari, önerdiğim işlemciler ile, düşük durumda olurlar, Fakat RAM hiziniz yetersiz, onunda düzelmesi gerekli bunu da bilmeniz gerek

Hocam, başka arkadaslarin önerisi olabilir Fakat bence Ekran kartinizin darbogaz yapmayacagi en düşük islemci i3 10100 F, Oyun oranlarina gelirsek, bazi oyunlar CPU bazi oyunlar GPU ister, kullanim oranlari, önerdiğim işlemciler ile, düşük durumda olurlar, Fakat RAM hiziniz yetersiz, onunda düzelmesi gerekli bunu da bilmeniz gerek
2 ihtimal var ya bu şekilde bırakıp 16 gb ram yapıcam ya da anakart işlemci ve ram i değiştirip öyle bırakıcam şu haliyle ram yetersiz sadece ve 1650s ten tam yararlanamıyorum i3 e düşmekte istemiyorum açıkçası neden bilmiyorum i5ten devam etmek istiyorum ama i3 10100f ile i5 10400f arasında çok fiyat farkı var dediğiniz gibi i3 10.nesil 16 gb ram yapabilirim

2 ihtimal var ya bu şekilde bırakıp 16 gb ram yapıcam ya da anakart işlemci ve ram i değiştirip öyle bırakıcam şu haliyle ram yetersiz sadece ve 1650s ten tam yararlanamıyorum i3 e düşmekte istemiyorum açıkçası neden bilmiyorum i5ten devam etmek istiyorum ama i3 10100f ile i5 10400f arasında çok fiyat farkı var dediğiniz gibi i3 10.nesil 16 gb ram yapabilirim
Hocam,AMD sistemde düşünebilirsiniz veya i5 9 nesil

Yeni konular

Geri
Yukarı