MSI Afterburner Ayarları Nasıl Olmalı?

VΣNOM

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522654119
Adsız.png

Boştayken 28-35 derece arası. Oyunda iken ise maksimum görebildiğim 70-75 derece falan. (Yeni çıkan oyunlarda)
Sizce 70-80 derece normal mi? MSI Afterburner'da maksimum derece 95 yazıyor. Zararı olur mu bu ayarların sisteme?
NOT: 550W PSU var.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960'a göre gayet normal değerler bence. Bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Yabancı forumlarda falan 100 core voltage yapıyorlar. İlk ben öyle yapmıştım. Bazı Türk forumlarında falan sıkıntı yaratır dediler geri 22 yaptım voltaja zorla ayarını da kapalı tuttum. 65 derece olunca fan kontrolünden 100 fan yap dedim ayrıca. Yorumun için şimdiden teşekkürler.

Yabancı forumlarda falan 100 core voltage yapıyorlar. İlk ben öyle yapmıştım. Bazı Türk forumlarında falan sıkıntı yaratır dediler geri 22 yaptım voltaja zorla ayarını da kapalı tuttum. 65 derece olunca fan kontrolünden 100 fan yap dedim ayrıca. Yorumun için şimdiden teşekkürler.
MSI Kombustor ile her overclock işlemi sonrası test yap eğer ekranda bir bozulma artifact olayı meydana gelmiyorsa problem yoktur. Sıcaklıklar 80 dereceyi geçmesin sadece.

GTX 960'da custom fan curve olayı var mı bilmiyorum ama orda sıcaklığa göre fan hızını ayarlayabilirsin.
Adsız.png

MSI Kombustor ile her overclock işlemi sonrası test yap eğer ekranda bir bozulma artifact olayı meydana gelmiyorsa problem yoktur. Sıcaklıklar 80 dereceyi geçmesin sadece.
Artifact olayı dediğiniz kırmızı noktalar veya çizgiler görüntüde bozulmalar falansa veya mavi ekran hiç biriyle karşılaşmadım. Hâ karşılaştığım oldu fakat ilk önce memory 500 falandı onu düşürünce düzeldi bütün grafik hataları. 80 derece pek görmedim açıkçası. Kart falan yanmaz. Sıkıntı olmaz yani demi. Kusura bakmayın çok fazla soru sordum da. İlk overclock deneyiyim. Ondan.

Artifact olayı dediğiniz kırmızı noktalar veya çizgiler görüntüde bozulmalar falansa veya mavi ekran hiç biriyle karşılaşmadım. Hâ karşılaştığım oldu fakat ilk önce memory 500 falandı onu düşürünce düzeldi bütün grafik hataları. 80 derece pek görmedim açıkçası. Kart falan yanmaz. Sıkıntı olmaz yani demi. Kusura bakmayın çok fazla soru sordum da. İlk overclock deneyiyim. Ondan.
Tamam zaten memory hızını düşürünce eğer bozulmalar düzeldiyse bir problem yok. Kart zaten sıcaklık limitine gelince kendini korumak için kapatır. Yanmaz yani kolay kolay merak etme.

Tamam zaten memory hızını düşürünce eğer bozulmalar düzeldiyse bir problem yok. Kart zaten sıcaklık limitine gelince kendini korumak için kapatır. Yanmaz yani kolay kolay merak etme.
Yanıtlarınız için teşekkürler. Gerçekten korkma, tırsma olayları gerçekleşiyordu. Üstüme buz attınız :D

GTX 960'da custom fan curve olayı var mı bilmiyorum ama orda sıcaklığa göre fan hızını ayarlayabilirsin.Eki Görüntüle 347755
Custom Curve olayı var. Fakat izlenimlerime göre MSI Gaming App ile birlikte çalıştırılınca Custom Curve olayı sapıtmaya başlıyor. Bir Afterburner'ı baz alıyor, bir Gaming App'i sürekli fan hızı değiştiriyor. Onu silince düzeldi bu olay.

Bunun bir avantajı oluyor mu? Normalde ısı düşürmek için performans mı düşürecek bunu yapmasanız?

Merhaba bende GTX 750 Ti var, boşta 27-33 derece. Oyunda 70'e en fazla 80'e çıkıyor. Normal değerler mi?

Evet 85 dereceyi, aşmazsa sıkıntı yok su değil bu hemen kaynasın kanka dayanıklı oluyor kartlar merak etme 95 derece görürse kendini kapatıyor diye biliyorum sistem zaten 90 küsurü görürsen biraz sıkıntı var demektir o oyunu oynama veya driverden voltajı kıs ben öyle yapıyorum.

Geri
Yukarı