MSI Afterburner core clock kilidi nasıl açılır?

_Theia_

Hectopat
Merhaba, ASUS laptop sahibiyim. Chipset arızasından dolayı bilgisayarım bir süre önce tamire gönderildi. Çalışır vaziyette ama ekran kartım Core clockunu otomatik olarak arttırmıyor. 210MHz de takılı kaldı, ne yapsalar da bunun çözümünü bulamadılar. Ben de MSI Afterburner üzerinden manuel olarak +1000 yapıp 1200MHz'lere kadar çıkabiliyorum ama mobil 3060 GPU'su 1600 2000 MHz arasında yük altında geziniyor. Ben bu Afterburner'ın +1000 MHz'den yukarısına nasıl overclock yapabilirim? Bunu kırmanın bir yolu var mı acaba?

Ekran kartınızın BIOS'unu orijinal BIOS'u yükleyin. Normal frekanslarda verir. MSI Afterburner ile bu limitin voltaj sınırıyla beraber yükselmesi gerekiyor. Bu sebeple size default aralık verilip yapılıyor. Ekran kartınızın normal BIOS'unu yükletip normal frekans değerlerinde çalıştırmanız daha mantıklı olur. Bu arada 130W'lık 3060 Mobile ekran kartı 1387-1702 MHz arası çalışıyor maximum. 2000 MHz olması pek olası bir durum değil. Bellek frekansı bölümündeki efektif hız bile 1750 MHz civarında.
BIOS nasıl yüklenir videosu burada (BIOS'u nasıl bulacağınız size kalmış):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartınızın BIOS'unu orijinal BIOS'u yükleyin. Normal frekanslarda verir. MSI Afterburner ile bu limitin voltaj sınırıyla beraber yükselmesi gerekiyor. Bu sebeple size default aralık verilip yapılıyor. Ekran kartınızın normal BIOS'unu yükletip normal frekans değerlerinde çalıştırmanız daha mantıklı olur. Bu arada 130W'lık 3060 Mobile ekran kartı 1387-1702 MHz arası çalışıyor maximum. 2000 MHz olması pek olası bir durum değil. Bellek frekansı bölümündeki efektif hız bile 1750 MHz civarında.
BIOS nasıl yüklenir videosu burada (BIOS'u nasıl bulacağınız size kalmış):

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aylardır çözümünü bulmaya çalışıyordum ilk defa sizinle bu kadar yaklaştım şu anda BIOS güncellemesini yapamıyorum aldığım hata bu rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 7
Aylardır çözümünü bulmaya çalışıyordum ilk defa sizinle bu kadar yaklaştım şu anda BIOS güncellemesini yapamıyorum aldığım hata bu rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

GPU-Z uygulamasının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? BIOS olağan BIOS olarak görünüyor. Sorun çıkmaması gerekiyor.

210 MHz nerede görmüştünüz? GPU-Z uygulamasında 1525 MHz'ye kadar çıkabilen ve şu anda da 1000 MHz'de aktif çalışan frekans hızlarıyla görünüyor.

210 MHz nerede görmüştünüz? GPU-Z uygulamasında 1525 MHz'ye kadar çıkabilen ve şu anda da 1000 MHz'de aktif çalışan frekans hızlarıyla görünüyor.

Afterburner üzerinden ayarlamadığım sürece kendisini boostlamıyor. Uygulamalarda, oyunlarda 307 MHz'i asla geçmiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 5
Sensörleriniz tamamen arızalı. Board Power kısmı 637W olamaz. Sizin anakartı tamir yapan kişiler üstünde tepinmiş. Anakart güç kontrolcüsünden ve DPTF'den kaynaklı güç yönetimi sorunu yaşıyorsunuz. Bunun en kesin çözümü anakart değişimi. Diğer voltaj değerleriniz, kontolcü yük oranınız, güç değerleriniz hepside hatalı gösteriyor.

Sorum hala devam etmekte ben Core clock hızını nasıl arttırabilirim Core voltage kısmını açmayı denedim ama açılmıyor +1200, +1400 civarına çıkarsam benim için yeterli olur yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı