MSI Afterburner Core ve Memory clock

metelino

Hectopat
Sistemimi yeni aldım ve bu sisteme göre düşük performans veriyor. İlk defa toplama bir sistem kullanıyorum bottleneck calculator de yaptığım test de darboğaz olmaması gerektiğini söylüyor ve ben NBA 2K20 gibi işlemci yüklenmeyen oyunu oynarken bile darboğaz yaşıyorum. MSI Afterburner'a baktığım zaman Core clock sonda olmadığını gördüm acaba sonda mı olması gerekiyor? Core ve Memory clock değerleri yoksa başka bir şey mi yapmak gerekiyor? Sistemi yeni aldım ve sürücüleri güncellemekten başka bir şey yapmadım.

Bottleneck calculator değerlerini ve MSI Afterburner durumunu resim olarak ekledim.

Sistemim ise bu:INTEL I3 9100F-ASUS DUAL-RX580-O4G-H310M-K R2.0-WD 1TB DİSK-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    119,9 KB · Görüntüleme: 376
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    51,8 KB · Görüntüleme: 287
Sistemimi yeni aldım ve bu sisteme göre düşük performans veriyor. İlk defa toplama bir sistem kullanıyorum bottleneck calculator de yaptığım test de darboğaz olmaması gerektiğini söylüyor ve ben NBA 2K20 gibi işlemci yüklenmeyen oyunu oynarken bile darboğaz yaşıyorum. MSI Afterburner'a baktığım zaman Core clock sonda olmadığını gördüm acaba sonda mı olması gerekiyor? Core ve Memory clock değerleri yoksa başka bir şey mi yapmak gerekiyor? Sistemi yeni aldım ve sürücüleri güncellemekten başka bir şey yapmadım.

Bottleneck calculator değerlerini ve MSI Afterburner durumunu resim olarak ekledim.

Sistemim ise bu:INTEL I3 9100F-ASUS DUAL-RX580-O4G-H310M-K R2.0-WD 1TB DİSK-CORSAIR 8GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hayır kesinlikle sona almayın, MSİ Afterburnen bir oc yazılımıdır. Sona alırsanız yakabilirsiniz

Hocam kesinlikle Afterburner üzerinden bilmeden ayar yapmayın kartı yakma ihtimaliniz var, karta O.C yapmak istiyorsanız ASUS GPU Tweak II'den yaparsanız o size yapabileceğiniz en yüksek stabil değeri sunar, arkadaşın dediği gibi Afterburner O.C programıdır kartı normalinden fazla O.C yaparak zorlayıp yakmasına neden olur.

Kesinlikle darboğaz sorununuz var. Darboğazı minimuma indirmek için yapabileceğiniz tek şey grafik ayarlarını maksimuma çekerek yükün büyük kısmını ekran kartına yüklemeye çalışmak. Sıkıntı işlemcinizde. Bildiğim kadarıyla işlemcinizi overclock etme şansınız da yok. Maalesef diğer seçenek anakart ve işlemci değiştirmek.

Kesinlikle darboğaz sorununuz var. Darboğazı minimuma indirmek için yapabileceğiniz tek şey grafik ayarlarını maksimuma çekerek yükün büyük kısmını ekran kartına yüklemeye çalışmak. Sıkıntı işlemcinizde. Bildiğim kadarıyla işlemcinizi overclock etme şansınız da yok. Maalesef diğer seçenek anakart ve işlemci değiştirmek.
Bazı oyunlarda darboğaz kaçınılmaz özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda böyle :/.

maksimuma çektim ama fps düştü artmadı
ayrıca bu anakarta 9400 işlemci taksam olurma daha doğrusu takabilir miyim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca bu videoda ki değerler böyleyken bende neden böyle değil. Bir tane daha 8 GB RAM takacağım ilerleyen günlerde ama başka bir farkı var mı?

Son düzenleme:
Ayarları maksimuma çektiğinizde oyun içi değerlerde CPU kullanımı GPU kullanımının altına düştüyse, ekran kartının maksimumda, işlemcinin de olabilecek en düşük seviyede çalışacağı ayarları deneme yanılma yöntemiyle bulmanız gerek. Tabi bunları arka planda işlemciye yüklenen başka bir program yada uygulama olmadığını varsayarak söylüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı