Çözüldü MSI Afterburner Core voltage ayarı kayıtlı kalmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Liquido

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi MSI Afterburner üzerinden bazı ayarlar yaptım ve Core voltage -50 yaparak stabil bir değer yakaladım. Bilgisayar her açıldığında otomatik olarak açılmasına izin vermeme rağmen Core voltage kısmı her seferinde 0 olarak başlıyor. Manuel olarak tekrar profil 1 seçtiğimde -50 yazmaya başlıyor. Bunun dışında Core ve Memory clock kısımlarında yaptığım ayarlar kayıtlı kalıyor sıkıntı olmuyor. Bu konuda ekstra yapmam gereken bir ayar var mı? Hızlı başlatmayı aç ayarı kapalı bu arada.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-13 143154.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-13 143154.png
    238,1 KB · Görüntüleme: 143
  • Ekran görüntüsü 2021-05-13 143223.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-13 143223.png
    38 KB · Görüntüleme: 134
Çözüm
Orada kayıtlı kalıyor ama saçma bir şekilde Core Voltage düşürmeme rağmen kartın kullandığı güç yani Watt değeri artıyor ve kart daha fazla ısınıyor. Bir de o kadar ayar yapıyorum 3-4 günde bir bilgisayar ilk açıldığında WattMan hatası verip her seferinde ayarları sıfırlıyor. MSI'dan yapınca ise hiçbir şekilde WattMan hatası vermiyor ve Core voltage ayarı sayesinde güç tüketimi ve ısınma bayağı azalıyor.

Evet o ayar hep kapalı şekilde kullanıyorum. Sadece voltage kısmı kayıtlı kalmıyor diğer kısımlar kayıtlı halde açılıyor.

Logoya tıkla mavi olsun. Sonra bir daha dene.
Başlıkta belirttiğim gibi MSI Afterburner üzerinden bazı ayarlar yaptım ve Core voltage -50 yaparak stabil bir değer yakaladım. Bilgisayar her açıldığında otomatik olarak açılmasına izin vermeme rağmen Core voltage kısmı her seferinde 0 olarak başlıyor. Manuel olarak tekrar profil 1 seçtiğimde -50 yazmaya başlıyor. Bunun dışında Core ve Memory clock kısımlarında yaptığım ayarlar kayıtlı kalıyor sıkıntı olmuyor. Bu konuda ekstra yapmam gereken bir ayar var mı? Hızlı başlatmayı aç ayarı kapalı bu arada.

Radeon Software'den yap orada kayıtlı kalıyor.

Radeon Software'den yap orada kayıtlı kalıyor.

Orada kayıtlı kalıyor ama saçma bir şekilde Core Voltage düşürmeme rağmen kartın kullandığı güç yani Watt değeri artıyor ve kart daha fazla ısınıyor. Bir de o kadar ayar yapıyorum 3-4 günde bir bilgisayar ilk açıldığında WattMan hatası verip her seferinde ayarları sıfırlıyor. MSI'dan yapınca ise hiçbir şekilde WattMan hatası vermiyor ve Core voltage ayarı sayesinde güç tüketimi ve ısınma bayağı azalıyor.
Denetim Masası'ndan hızlı başlatı kapatıp denediniz mi?

Evet o ayar hep kapalı şekilde kullanıyorum. Sadece voltage kısmı kayıtlı kalmıyor diğer kısımlar kayıtlı halde açılıyor.

Logoya tıkla mavi olsun. Sonra bir daha dene.

Dosya Ekleri

• 16209073527261620312311942351180.jpg
    16209073527261620312311942351180.jpg
    160,2 KB · Görüntüleme: 76
Çözüm
Vallahi sizin istediğiniz ayar bu. Programı sil yükle yapın güncelini yükleyin. Nedenini bilmiyorum.
Tamamdır çözdüm. Profil ayarlarını kilitlediğim için o kısım gri kalmış. Şimdi açıp bilgisayarı yeniden başlattım ve voltage kısmıda kayıtlı kaldı bu sefer. Teşekkürler yardımınız için.

Geri
Yukarı