MSI Afterburner değerleri farklı mı gösteriyor?

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
CPU kullanımı burada yüzde 97. Ama görev yöneticisinden baktığım zaman yüzde 50. Ama stuttering var. Hangisine inanayım?

Ekran Görüntüsü (73).png

Hayır MSI doğru gösteriyor çünkü oradaki değer 1. çekirdek yüzdesi.. MSI OSD değerlerini göster seçeneklerinden CPU genel seçeneğini seçerseniz çekirdeklerinizin hepsinin ortalamasını alacaktır.

Hayır MSI doğru gösteriyor çünkü oradaki değer 1. çekirdek yüzdesi.. MSI OSD değerlerini göster seçeneklerinden CPU genel seçeneğini seçerseniz çekirdeklerinizin hepsinin ortalamasını alacaktır.
Ekran kartı kullanımı sizce de tembel değil mi? Video izliyorum aynı sistemde stabil yüzde 97. Bu yüzden de takılmalar ve akıcılık problemi var.

AMD ekran kartı kullanıyorsanız Afterburner'ı açmayın, henüz tam uyumlu değil, o yüzden stuttering yapıyor. Oyunun kendi göstergeleri varsa onları kullanın hocam. Arka planda başka iş yapıyorsanız doğaldır, mesela Afterburner da çalışıyor, %2 o harcayabilir değil mi :)

GPU kullanımı %97-98'se sorun yoktur merak etmeyin.

AMD ekran kartı kullanıyorsanız Afterburner'ı açmayın, henüz tam uyumlu değil, o yüzden stuttering yapıyor. Oyunun kendi göstergeleri varsa onları kullanın hocam. Arka planda başka iş yapıyorsanız doğaldır, mesela Afterburner da çalışıyor, %2 o harcayabilir değil mi :)

GPU kullanımı %97-98'se sorun yoktur merak etmeyin.
Kullanım hiç oralara gelmedi. Yüzde 90 ın üstüne çıkmıyor. Yani ekran kartım stuttering yapıyor.
Undervolt ile kullanırken benim de ekran kartım böyle davranıyor. Afterburner ayarlarını değiştirdiniz mi?
Bende stuttering var.

Kullanım hiç oralara gelmedi. Yüzde 90 ın üstüne çıkmıyor. Yani ekran kartım stuttering yapıyor.

Bende stuttering var.

Attığınız görüntü de işlemci kullanımı %100'e yakın görünüyor. Sistem özellikleriniz, işlemci ve ekran kartı modeliniz nedir acaba? Eğer diğer oyunlarda da benzer durum varsa, işlemci darboğaz yapıyor olabilir.

Oyun oynarken işlemci %90-100 arasında kullanılırken, ekran kartı kullanımı daha düşük kalıyorsa, işlemci ekran kartını frenliyor demektir. Biz buna darboğaz diyoruz işte. Normal senaryoda ekran kartı %95-100 arasında olmalı ve işlemci daha düşük kullanıma sahip olmalı(ör: %60-70 gibi).

Geri
Yukarı