MSİ Afterburner Ekran Kartı Yakabilir Mi?

altug76

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba beyler bundan bir ay önce sistem topladım. MSİ GTX 970 ekran kartı aldım. Ancak merak üzerine MSİ Afterburner denen programı yükleyip bütün değerleri (core voltage hariç) sona çektim. Herkeste olduğu gibi PC mavi ekran verdi ve kilitlendi reset atmamdan sonra sorun düzeldi. Bu olayı 1-2 defa yaptım. Sorum şudur ekran kartında herhangibir donanımsal sorun meydana gelmiş olabilir mi veya herhangibir çipsette yanma olmuş olabilir mi? Teşekkürler.

Direkt sona çekmek işe yaramıyor, kartı araştırıp, diğer kullanıcıların ne kadar OC uyguladığına bakmak, sonrasında ufak adımlarla deneyip yanılarak görmek gerekiyor. Direkt her kartta sona çekilebilseydi zaten üreticiler o ayarlar ile sunarlardı.

@Republic Of Gamers Msi Afterburner ile yaptıysa garantiden ücretsiz onarmışlardır. Fakat orjinal programdan başka programla veya manuel overclock yaptıysa yakabilir. Msi Afterburner ile yaptıysa da programı gittikçe geliştiriyorlar, bir hata olmuş olabilir onda da.

Ben de yabancı sitelerden araştırmıştım. Onlar voltaj değerini direk +87'ye çekiyorlar.
Ben de pek güvenememiştim açıkçası.

Şahsen bu ayarları kullanıyorum ve memnunum:

Voltaj:+55
Güç limiti: 110
Sıcaklık limiti: 80
Core Clock:+181
Memory Clock:+500

Ekran kartına %100 yük bindiren uçuş simülasyonunda İstanbul-New York arası uçtum (7.30 saat) ve hiçbir hata almadım (mavi ekran, ekran kartı sürücüsünün çökmesi vs.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı