MSI Afterburner fan hızı ayarlanmıyor

Şu şekilde anlatıyım daha kolay olması için, ekran kartının kendi içinde bir bios çipi var bu çipin içerisinde eğer şöyle bir komut varsa " otomatik modda X dereceye gelene kadar fan deviri 0" olarak ise bundan dolayı auto da fanlar 0 devirde dönüyor olabilir.

Şu şekilde anlatayım daha kolay olması için, ekran kartının kendi içinde bir BIOS çipi var bu çipin içerisinde eğer şöyle bir komut varsa " otomatik modda X dereceye gelene kadar fan deviri 0" olarak ise bundan dolayı Auto da fanlar 0 devirde dönüyor olabilir.

Peki kendi kendine nasıl aktif oluyor bu. 65 67 arasında oynarken şimdi 80 85 de oynuyorum. Kartı kullanma sürem 2 3 gün. 10 gün önce falan aldım ekran kartını.

1669731088793.png

24 üstüne çıkmıyor.

Sanırım AMD'nin ayarlarından düşük voltaj yaptığım için fanlar çalışmıyordu. Ya da MSI ile çakışıyordu. Ama MSI DA 1200 gösteriyordu. Şu an yine ses çıkmıyor kasadan çok ama sıcaklık değerleri çok düştü. Böyle bir şey oluyor muydu ya?

Son düzenleme:
İstersen uzak bağlantı ile bakabilirim akşam 8 den sonrasında ama görmeden bişey diyemem kral bu söylediklerim dışında

İstersen uzak bağlantı ile bakabilirim akşam 8'den sonrasında ama görmeden bir şey diyemem kral bu söylediklerim dışında.

Az çok hallettim gibi. Ama hala neden Auto fan ayarında 70 80 dereceye kadar çıkıyor anlamıyorum. Manual ayarlamayı düzelttim. Auto yapmak isterdim ama 77 78 de fan hızını %28 yapılır mı yav. %40 güzel gibi boşda bile çalışacağı için üzüyor biraz, otomatik de direk 0'a iniyor.

Az çok hallettim gibi. Ama hala neden Auto fan ayarında 70 80 dereceye kadar çıkıyor anlamıyorum. Manual ayarlamayı düzelttim. Auto yapmak isterdim ama 77 78 de fan hızını %28 yapılır mı yav. %40 güzel gibi boşda bile çalışacağı için üzüyor biraz, otomatik de direk 0'a iniyor.
Eğer o derecelerde fan hızı düşükse demek ki kartınızın fan çalıştırma sıcaklığı 80 derece.

Yeni konular

Geri
Yukarı