MSI Afterburner FPS göstergesi dosyası arıyorum

Yakın zamanda ben de girişmiştim ama uğraşamadım bıraktım. Şimdi bu konuyu görünce bir araştırayım dedim aslında ne kadar kolaymış bulmak, biri yapıp paylaşmış. Ben de şimdi deneyeceğim.

Kaynak: Afterburner + RTSS Overlay

Görsel:

1661860437783.png

İndirme Linki:

Kurulum:

Afterburner ve RTSS'i kapatın.

İndirdiğiniz dosyaları Afterburner ve RTSS nerede kuruluysa oranın "Profiles" klasörlerine atın ayrı ayrı.

"Program Files(x86)/MSI Afterburner/Profiles"
"Program Files(x86)/RivaTuner Statistics Server/Profiles"

CPU ve GPU isimlerini değiştirmek için:

MSI Afterburner ayarlarına girin. Monitöring (İzleme) sekmesinde CPU usage (CPU kullanımı) ve GPU usage (GPU kullanımı) olan yerlere sırasıyla girin, override group name kısmında Ryzen 3900X ve RTX 3080'i göreceksiniz zaten. Oraya kendi işlemci ve ekran kartınızı girin.

Boyutunun 1440p yani 2K monitöre göre ayarlı olduğunu söylemiş overlay yapımcısı. RTSS ana ekranında sağ altta bulunan On-Screen Display Zoom kısmından büyültüp küçültebilirsiniz.

Son düzenleme:
Yakın zamanda ben de girişmiştim ama uğraşamadım bıraktım. Şimdi bu konuyu görünce bir araştırayım dedim aslında ne kadar kolaymış bulmak, biri yapıp paylaşmış. Ben de şimdi deneyeceğim.

Kaynak: Afterburner + RTSS Overlay

Görsel:

Eki Görüntüle 1500965

İndirme Linki:

Kurulum:

Afterburner ve RTSS'i kapatın.

İndirdiğiniz dosyaları Afterburner ve RTSS nerede kuruluysa oranın "Profiles" klasörlerine atın ayrı ayrı.

"Program Files(x86)/MSI Afterburner/Profiles"
"Program Files(x86)/RivaTuner Statistics Server/Profiles"

CPU ve GPU isimlerini değiştirmek için:

MSI Afterburner ayarlarına girin. Monitöring (İzleme) sekmesinde CPU usage (CPU kullanımı) ve GPU usage (GPU kullanımı) olan yerlere sırasıyla girin, override group name kısmında Ryzen 3900X ve RTX 3080'i göreceksiniz zaten. Oraya kendi işlemci ve ekran kartınızı girin.

Boyutunun 1440p yani 2K monitöre göre ayarlı olduğunu söylemiş overlay yapımcısı. RTSS ana ekranında sağ altta bulunan On-Screen Display Zoom kısmından büyültüp küçültebilirsiniz.
Teşekkürler. Sadece görüntü ayarı değil mi? O.C falan yapmasın karttan olmayalım. :D

İndirip baktığımda içinde bir sürü ayar olduğunu gördüm, arkadaş direk kendi profilinin ayarlarını paylaşmış. Ama sanmıyorum, default/varsayılan ayarlarla paylaşmıştır yüksek ihtimalle. Bu konuda kesin bir cevabım yok maalesef. Reddit'ten ulaşıp sormak gerekecek. :)

Bu arada, Nvidia kullanıyorsanız GeForce Experience üzerinden Performance Overlay'ı açabilirsiniz.

Oyunlarda şöyle gösteriyor:

1662140065794.png

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı