MSI Afterburner GPU 905 MHz değerine yükseltilemiyor

seoltang

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8192
Ekran kartı
GT 730
İşlemci
AMD RYZEN 3 2200G 3.50 GHZ
Öncelikle merhaba, geçenlerde MSI ile OC yapıp 905 MHz'de rahat bir şekilde kullanıyordum.
Ama son birkaç gündür 405 MHz'ye oyundayken drop yiyip düşüyordu.
Reset atıyordum düzeliyordu.
Şimdi ise hiçbir şekilde GPU'yu 905 MHz'ye yükseltemiyorum.
Ve soğutma olarak extra 3 fan var bir de ekran kartın fanı var oyun oynarken ortalama sıcaklık 60-70 arası.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    143,2 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.png
    2.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 24
  • 3.png
    3.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 26
GPU-Z'nin kart bilgilerini yazan sayfasını da yollayabilir misiniz? Kart Fermi mimarili sanırım ve o kartı 905MHz'de kullanmanızdan ötürü bu sorunla karşılaştığınızı düşünüyorum.

Tabiki bu arada ekran kartı 0 sayılır kardeşim kullanıyordu bu bilgisayarı
3 Ay önce dizmişti pek anlamıyordu.
işi olmaz açıkcası OC İle vs.
Bende son 1 haftadır OC Kullanıyordum.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    30,6 KB · Görüntüleme: 25
Tabii ki bu arada ekran kartı 0 sayılır kardeşim kullanıyordu bu bilgisayarı
3 Ay önce dizmişti pek anlamıyordu.
İşi olmaz açıkçası OC İle vs.
Bende son 1 haftadır OC Kullanıyordum.

Dediğim gibi kart Fermi mimarili, aynısı bende de var. Ben maksimum 850MHz çekirdek, 960MHz bellek frekansına ulaşabilmiştim. Yukarısında sıkıntı çıkıyordu ve bu yaşadığınız durumu da yaşıyordum. Yüksek ihtimalle yaptığınız OC yüzünden öyle oldu ama bir umut sürücüyü DDU ile kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz, sorunu çözemeyebilir de.

Cevap için teşekkürler, Deneyip haber vereceğim.
@Yiğitt35 Komple driver'ları kaldırıp geri yükledim.
Msi Afterburner'da aynı şekilde hocam.
Ama şimdide böyle bir sorun oluyor sence nedir ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğim gibi kart Fermi mimarili, aynısı bende de var. Ben maksimum 850MHz çekirdek, 960MHz bellek frekansına ulaşabilmiştim. Yukarısında sıkıntı çıkıyordu ve bu yaşadığınız durumu da yaşıyordum. Yüksek ihtimalle yaptığınız OC yüzünden öyle oldu ama bir umut sürücüyü DDU ile kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz, sorunu çözemeyebilir de.
Forum sayfalarına pek hakim değilim yukarıya nasıl video eklediğimi bilmiyorum kusura bakma :)

Son düzenleme:
Siz oynamayın frekanslarla, MSI Afterburner'ın oyun içi izleme ayarlarını yaptıktan sonra bir oyuna girin tekrar, bakalım oyun içinde kendisi otomatik ne yapıyor.

Siz oynamayın frekanslarla, MSI Afterburner'ın oyun içi izleme ayarlarını yaptıktan sonra bir oyuna girin tekrar, bakalım oyun içinde kendisi otomatik ne yapıyor.
Denedim yine aynı.
pc yi açında 690 mhz 2 saniye sonra 405'e çekiyor.
hiç ayar yapmadığım halde
Sorun sanırım Yazılımla alakalı,
PC açılır açılmaz MSI Aferburner'i Çalışıtırdığımda istediğim değere çekebiliyorum.
Yalnız PC açıldıktan 5-10 dakika sonra açtığımda tepki yok.
Teşekkürler cevabınız ve yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı