MSI Afterburner hangi fan ayarını yapmalıyım?

342524

Hectopat
Makaleler
3
Aşağıya görseli bırakıyorum. Hangi fan ayarlarını yapmalıyım?

Emesay.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende fan hızı hareket ettirilmiyor.

Eder A yazısı var orada değişiklik yapınca manuel değiştirilebiliyor. Ancak arkadaşlar bu gibi programlarda otomatik yapmanızı öneririm. Fan ömrü ciddi şekilde azalır.

Hocam termal macunum kuru olmamasına rağmen ekran kartım çok gereksiz ısınıyor. Fan ayarını dengeli bir şekilde yükseltmek için açtım bu konuyu.

En dengelisi otomatik olan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Markasını bilmiyorum. Vatan bilgisayardan hazır rog sistem aldım.
2011 yılında vatandan bir sıfır sistem toplamış ve göndertmiştim. İşlemci termal macunsuz gelmişti, yani biri kullanıp temizleyip iade etmiş ve bana yedirmeye çalışıyorlardı. Sizin sisteminizin de (bir ihtimal) kullanılmış ve kötü bir macun sıkılmış olma ihtimali sıfır değil.

New World ve benzeri ekran kartını doğduğuna pişman eden oyunlarda 75-78 dereceyi gören amd işlemcili bir ekran kartım için sizin gibi çözüm arıyordum.

Cooler Master IC Value V1 - 1.85W/mk termal macunla 75-78 olan kart (yeni sıkılmış)
Arctic MX-4 - 8.5W/mk termal macun ile 65-67 derece arasına düştü. (yalnız dikkat edin bu ürünün poşetli sahtesi çok satılıyor, gerçeği karton kutulu)

Daha sonra kapalı kasa kullanımına son verip, kasayı yan yatırıp üstü açık uzay kasa gibi kullanmaya başladım ve 62 dereceye düştü ısı.

Daha sonra farkettim ki o bölgeye düzgün bir hava akışı gelmiyor fanlardan, sadece gpu fanları yetersiz. Çıkma bir fanın ucunu usb bağlayarak (5v ile düşük rpm dönsün istedim ses yapmaması için) portable fan yaptım, ekran kartına bakacak şekilde kasa içine koydum, 57-58 derecelere düştü. O fanı gpu yu yoracak oyunlara girdiğimte takıyordum. Bu sistem çok hoşuma gittiği için de geçen kasanın bir tarafını kesip o fanı sabitledim oraya, daimi oldu.

Aldığınız üründe kusurlu olduğu için ekstra ısınan bir mosfet,regülatör vs. olmadığını varsayarasak yukarıdaki soğutma teknikleri umarım referans olur

İyi forumlar

Yeni konular

Geri
Yukarı