MSI Afterburner ile Ekran Kartını Hızlı Soğutmak

0meqa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, MSI Afterburner - GPU Temp programlarını kullanıyorum ve ekran kartım normalde hiç 65-66 dereceyi bile görmezken bu aralar 75 - 79 derece arasında (yük altında) bir sıcaklık değeri gösteriyor.

Araştırdıktan sonra bunun aslında normal değerler olduğunu anladım ama yükü kaldırdıktan sonra hatta League of Legends gibi hafif oyunlarda dahi uygulamayı kapatmadan masaüstü görünümüne aldığımda çok hızlı soğuyor.

Uygulamayı kapattığımda ise saniyede 3 derece bir soğuma gösteriyor. 76 dereceden 50 dereceye 40 saniye gibi bir sürede indi ama ilk 5 saniye içerisinde zaten 62 olmuştu yani 5 saniyede 14 derece soğuma gösterdi. Bu değerler normal mi?

Ayrıca BIOS üzerinden fan ayarlarını Ultra düzeye çektim en son seviyeye MSI Afterburner'a göre 3000 RPM / GPU Temp'e göre ise 2200 RPM değerde çalışıyor.
Fanın bu hızda çalışması çok yıpratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Havalar sıcak. Yani, fanlar ne kadar hızlı çalışırsa o kadar çabuk yıpranırlar. Bu arada o kadar şry yazmışsınız kartınızın marka modelini yazmamışsınız. İmzanızda varsa bile bakamadım. Bu tür bilgileri vermelisiniz.

Havalar sıcak. Yani, fanlar ne kadar hızlı çalışırsa o kadar çabuk yıpranırlar. Bu arada o kadar şry yazmışsınız kartınızın marka modelini yazmamışsınız. İmzanızda varsa bile bakamadım. Bu tür bilgileri vermelisiniz.
Asus GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı kusura bakmayın unutmuşum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı