MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini nasıl görebilirim?

20Okan20

Hectopat
Arkadaşlar selam MSI Afterburner ile işlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerini nasıl görebilirim yardımcı olur musunuz bir de sıcaklık değerlerini normalde kaç olması gerekiyor?
Sistemim; RTX 2060.
R5 2600X.
16 GB RAM.

CPB ve gameboost un kapalı olduğunu nereden anlayabilirim? Bir de ben bugün kasamı temizledim ciddi biçimde sıcaklık düşüşü yaşadım o yüzden mutluyum ve soğutucu almak istiyorum stok soğutucu kullanıyorum şu an önerebileceğiniz soğutucu var mı bir de termal macun yenilemek istiyorum önerebileceğiniz termal macun var mıdır şimdiden teşekkür ederim çok soru sordum ama :)

Anakartınızın markasını öğrenebilir miyim? Benim de kullandığım artic Freezer 34'e sport Duo soğutucusunu öneririm. Termal macun da Cooler Master mastergel Pro öneririm. İstediğin kadar soru sorabilirsin eğer biliyorsam yanıtlarım :)
Ryzen İşlemcilerde Isınma ve Voltaj “Sorunu” Hakkında Bilgilendirme - Technopat Sosyal Bu konuya bakın lütfen.
Söylediğim ayarları yapmanıza gerek kalmayabilir.

Son düzenleme:
Anakartınızın markasını öğrenebilir miyim? Benim de kullandığım artic Freezer 34'e sport Duo soğutucusunu öneririm. Termal macun da Cooler Master mastergel Pro öneririm. İstediğin kadar soru sorabilirsin eğer biliyorsam yanıtlarım :)
Ryzen İşlemcilerde Isınma ve Voltaj “Sorunu” Hakkında Bilgilendirme - Technopat Sosyal bu konuya bakın lütfen.
Söylediğim ayarları yapmanıza gerek kalmayabilir.

B450M PRO-VDH Plus anakartımın modeli budur önerileriniz için teşekkür ederim gösterdiğiniz konuya baktım ve yeniden teşekkür ederim ama benim sorunum sanırsam bununla alakalı değil bilgisayar kasamı temizledim ve ısınma probleminin sadece ve sadece tozdan dolayı olduğunu anladım toz özellikle ön kapaktaki hava deliklerini kapatınca hava akışının sağlanamadığını anladım kasam Thermaltake view 27 ve temizleyince şunu gözlemledim ilk gün ki gibi hiç ısınma yok :) ama yine de yaz geldiği için ve 1 yıl olduğu için termal macunu yenilemek istedim stok fanı da yetersiz bulduğum için değiştirmek istedim.
Sizce MSI Core frozer S/L/XL nasıldır genelde tercihlerimi MSI üzerinden yapıyorum da sizin yorumunuzu merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim.

B450M PRO-VDH Plus anakartımın modeli budur önerileriniz için teşekkür ederim gösterdiğiniz konuya baktım ve yeniden teşekkür ederim ama benim sorunum sanırsam bununla alakalı değil bilgisayar kasamı temizledim ve ısınma probleminin sadece ve sadece tozdan dolayı olduğunu anladım toz özellikle ön kapaktaki hava deliklerini kapatınca hava akışının sağlanamadığını anladım kasam Thermaltake view 27 ve temizleyince şunu gözlemledim ilk gün ki gibi hiç ısınma yok :) ama yine de yaz geldiği için ve 1 yıl olduğu için termal macunu yenilemek istedim stok fanı da yetersiz bulduğum için değiştirmek istedim.
Sizce MSI Core frozer S/L/XL nasıldır genelde tercihlerimi MSI üzerinden yapıyorum da sizin yorumunuzu merak ettim. Şimdiden teşekkür ederim.

XL modeli çok iyi ama diğer boyutları yerine çift fanlı kule tipi soğutucu öneririm.

XL modeli çok iyi ama diğer boyutları yerine çift fanlı kule tipi soğutucu öneririm.

Sanırsam sizin önerdiğiniz soğutucudan alacağım ama sizce de hava kanalları biraz yetersiz kalmıyor mu?
Sanırsam sizin önerdiğiniz soğutucudan alacağım ama sizce de hava kanalları biraz yetersiz kalmıyor mu?

Yoksa yeterli mi :D.

Ben ekonomik olsun diye kasa soğutmasını şu ürün ile çözdüm. Kasanızda iyi bir hava sirkülasyon sağlarsanız gerek kalmıyor bu kadar para harcamaya.

Böyle bir markayı ilk defa duyuyorum. Bu fanın kaç CFM olduğu bile yazmıyor ki en fazla 30CFM'dir. Böyle 1 aya bozulacak fan alacağına gidip kaliteli bir markanın fanından alıp daha uzun süreler kullanabilir.

Böyle bir markayı ilk defa duyuyorum. Bu fanın kaç CFM olduğu bile yazmıyor ki en fazla 30CFM'dir. Böyle 1 aya bozulacak fan alacağına gidip kaliteli bir markanın fanından alıp daha uzun süreler kullanabilir.

1 Aya bozulacak fan biraz iddaalı olmadımı sizce eğer OC ile sistem kullanılacaksa o zaman stok fan kullanılması uygun değil tabii ki kaliteli soğutucu alınabilir ben normal kullanım için kasa sogutması yetersiz olan PC lerde bu şekilde çözüm bula bilirsiniz diye ekleme gereği gördüm.

1 Aya bozulacak fan biraz iddaalı olmadımı sizce eğer OC ile sistem kullanılacaksa o zaman stok fan kullanılması uygun değil tabii ki kaliteli soğutucu alınabilir ben normal kullanım için kasa sogutması yetersiz olan PC'lerde bu şekilde çözüm bulabilirsiniz diye ekleme gereği gördüm.

Yani ben bilinmedik bir marka diye öyle söyledim. Hem zaten normalde de bilinmedik bir marka almak yerine kaliteli bilindik bir marka alıp uzun süre kullanma taraftarı birisiyim. Arkadaşın kullandığı işlemci kendisinden overclock olduğu için bu şekilde tepki verdim. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve stok fan ile çok yüksek dereceler çıktığını gördükten sonra işlemci soğutucu aldım. Öncesinde undervoltage ile sorunu çözdüğümü düşünsem de farklı sorunlar çıkartmaya başlayınca artık default OC kullanmaya karar verdim.

Yani ben bilinmedik bir marka diye öyle söyledim. Hem zaten normalde de bilinmedik bir marka almak yerine kaliteli bilindik bir marka alıp uzun süre kullanma taraftarı birisiyim. Arkadaşın kullandığı işlemci kendisinden overclock olduğu için bu şekilde tepki verdim. Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve stok fan ile çok yüksek dereceler çıktığını gördükten sonra işlemci soğutucu aldım. Öncesinde undervoltage ile sorunu çözdüğümü düşünsem de farklı sorunlar çıkartmaya başlayınca artık default OC kullanmaya karar verdim.

Şu an kullanmış olduğunuz soğutucu da sıcaklık değerleriniz kaç ve stok soğutucuyla arasında ne kadar fark oluştu bilgi verebilir misiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı