MSI Afterburner ile yanlış overclock işlemi

nexus5000sm

Hectopat
Daha fazla  
Afterburner ile yanlış overclock işlemi yaptım. Sistem i79750H ve GTX1650 Mobile olan bir laptop. Kendi sitesinde çalışma hızı 1395-1560MHz belirtilmiş ancak ben yanlışlıkla çubuğu sağa doğru çekiverdim. Bilgisayar donunca ben de kapatma tuşuna basılı tutup kapattım. Sorunsuz çalışıyor ama ekran kartına yük bindiğinde 1875-1890 MHz görüyorum. Hatalı işlem sonucunda böyle bir kayıt yapılmış olabilir mi Afterburner'la? Ekran kartında overclock olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Afterburner ile yanlış overclock işlemi yaptım. Sistem i79750H ve GTX1650 Mobile olan bir laptop. Kendi sitesinde çalışma hızı 1395-1560MHz belirtilmiş ancak ben yanlışlıkla çubuğu sağa doğru çekiverdim. Bilgisayar donunca ben de kapatma tuşuna basılı tutup kapattım. Sorunsuz çalışıyor ama ekran kartına yük bindiğinde 1875-1890 MHz görüyorum. Hatalı işlem sonucunda böyle bir kayıt yapılmış olabilir mi Afterburner'la? Ekran kartında overclock olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
silip yükleyebilirsin o zaman sıfırlanıyor diye biliyorum. Veya orda dönen bir ok tuşu olması gerekiyor ona basınca resetlenir ayarlar.

MSI Afterburner üzerinden ayarları sıfırlayın.

IMG_20201004_152236.jpg

Silip yükleyebilirsin o zaman sıfırlanıyor diye biliyorum. Veya orada dönen bir ok tuşu olması gerekiyor ona basınca resetlenir ayarlar.

Sıfırlama gibi işlemleri denedim. Zaten kayıt edilmediği görünüyor program dahilinde. Hatta yeni Windows kurmam gerekti başka bir sebepten. Ancak ekran kartını 1890MHz görünce tedirgin etti ve soru işaretlerine sebep oldu. Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı