MSI Afterburner işlemci sıcaklığı ve kullanımına bakma

Çalıkuşu

Hectopat
Yer
Paradis Island
İyi günler. Ben GPU kullanımı ve sıcaklığı için Technopat YouTube kanalındaki video ile yaptım. Fakat işlemci sıcaklığı ve işlemci kullanımı gösterilmemiş videoda. Bende videodaki yöntemlerle kendim yapmak istedim fakat CPU sıcaklığı ve CPU kullanımı için bir sürü seçenek var. Aşağıdaki görsellerdeki hangi iki seçeneği seçip yapmalıyım? Siz hangisini seçtiniz? Yardım eder misiniz?

11.PNG

22.PNG

33.PNG

1. Resim CPU temperature 2. Resim CPU usage 3. Resim CPU clock - Ram usage. Bunlar benim kendi ayarlarım. Oyunu açık bırakıp uygulayıp kendinize özgün bir gösterge paneli yapabilirsiniz.

İyi günler. Ben GPU kullanımı ve sıcaklığı için Technopat YouTube kanalındaki video ile yaptım. Fakat işlemci sıcaklığı ve işlemci kullanımı gösterilmemiş videoda. Bende videodaki yöntemlerle kendim yapmak istedim fakat CPU sıcaklığı ve CPU kullanımı için bir sürü seçenek var. Aşağıdaki görsellerdeki hangi iki seçeneği seçip yapmalıyım? Siz hangisini seçtiniz? Yardım eder misiniz?

Eki Görüntüle 984057

Eki Görüntüle 984058

Eki Görüntüle 984059
Ortalamasını alan bir değer var mı bilmiyorum ma o gördüklerin tüm alt çekirdeklerin kullanımları, her birini açabilirsin, eğer sadece CPU Usage yazan bir tane varsa o ortalamadır muhtemelen. Clock yazan da frekans hızıdır. Her çekirdek için, eğer OC varsa değerler zaten sabit olacaktır. Usage’leri açmanız yeterli. Nasıl yapılacağını sorarsanız videodakilerin aynısı.

Şimdi gördüm, fark ettiyseniz sadece “CPU Usage” yazan bir kısım var onu açmanız muhtemelen ortalamayı gösterecektir, diğerleri için de geçerli.

Peki AIDA64 ne işe yarıyor? Gerekli midir?
Stres testi yapabilirsin, bazı sistem değerlerini görmeni sağlar, sistem parçalarının isimlerini vs. gösterir. Genelde stres testi için kullanılır. Günlük kullanımda gerekli bir program değildir, genelde OC/UV yaparken işe yarar denebilir. Bir mesaj sorununuzu çözdüyse “çözüm” olarak raporlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı