MSI Afterburner kurduktan sonra Discord oyun içi sol üstte konuşanları göstermiyor

serdarim35

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Yurtiçi Kargo- Operatör
Arkadaşlar merhaba, oyun oynarken Discord'u aktif şekilde kullanan biriyim. Aynı zamanda MSI Afterburner programını da kullanıyorum ekran kartının hızını ayarlamak için.

Soruna gelecek olursak;
Discord sunusunda arkadaşlarla sohbet ederken önceden konşanların isimleri ya da yazdıkları mesajlar sol üst köşede belli oluyordu kimin ne yazdığını konuştuğunu görüyordum MSI Afterburner programını kurduktan sonra hiçbir şey görünmez oldu. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Tüm oyunlarda geçerli bu sorunum.

Şu yolu deneyebilir misiniz?
  1. Görev Yöneticisi'ni açın.
  2. Ayrıntılar kısmına girin.
  3. RTSS.exe'yi sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç yapın. Bu işlemin sizi RivaTuner'in kurulu olduğu dosyaya götürmesi gerekiyor.
  4. Profiles klasörüne girin.
  5. Global dosyasını Not Defteri ile açın.
  6. YAML:
    [Hooking]
    InjectionDelay=15000
    InjectionDelayTriggers=IGO64.dll,IGO32.dll,d3dcompiler_47.dll,DiscordHook.dll,DiscordHook64.dll,GameOverlayRenderer.dll,GameOverlayRenderer64.dll,steam_api64.dll,steam_api.dll,d3d9.dll,dxgi.dll,d3d9_smaa.dll,d3d11.dll,DiscordOverlay.dll,DiscordOverlay64.dll,Galaxy.dll,EOSOVH-Win32-Shipping.dll,EOSOVH-Win64-Shipping.dll
    kodunu dosyanıze ekleyin fakat yapıştırmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyun.

Dikkat: Eğer Not Defteri ile açtığınız dosyada InjectionDelay veya InjectionDelayTriggers gibi değerlere zaten önceden yer verilmişse, benim verdiğim koddaki değerlerin eşittir (=) sembolünden sonrasını kendi dosyanızdaki değerlerin eşittir (=) sembolünden sonrası ile aynı yapın. Eğer değerlere yer verilmemişse, benim verdiğim kodu direkt dosyanın en alt kısmına yapıştırıp kaydedin.

Şu yolu deneyebilir misiniz?
  1. Görev Yöneticisi'ni açın.
  2. Ayrıntılar kısmına girin.
  3. RTSS.exe'yi sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç yapın. Bu işlemin sizi RivaTuner'in kurulu olduğu dosyaya götürmesi gerekiyor.
  4. Profiles klasörüne girin.
  5. Global dosyasını Not Defteri ile açın.
  6. YAML:
    [Hooking]
    InjectionDelay=15000
    InjectionDelayTriggers=IGO64.dll,IGO32.dll,d3dcompiler_47.dll,DiscordHook.dll,DiscordHook64.dll,GameOverlayRenderer.dll,GameOverlayRenderer64.dll,steam_api64.dll,steam_api.dll,d3d9.dll,dxgi.dll,d3d9_smaa.dll,d3d11.dll,DiscordOverlay.dll,DiscordOverlay64.dll,Galaxy.dll,EOSOVH-Win32-Shipping.dll,EOSOVH-Win64-Shipping.dll
    kodunu dosyanıze ekleyin fakat yapıştırmadan önce aşağıdaki uyarıyı okuyun.

Dikkat: Eğer Not Defteri ile açtığınız dosyada InjectionDelay veya InjectionDelayTriggers gibi değerlere zaten önceden yer verilmişse, benim verdiğim koddaki değerlerin eşittir (=) sembolünden sonrasını kendi dosyanızdaki değerlerin eşittir (=) sembolünden sonrası ile aynı yapın. Eğer değerlere yer verilmemişse, benim verdiğim kodu direkt dosyanın en alt kısmına yapıştırıp kaydedin.

Bunu deneyeceğim kesin bir sonuç alabilir miyiz bilmiyorum ama denemekten bir şey kaybetmem sanırım.

Bunu deneyeceğim kesin bir sonuç alabilir miyiz bilmiyorum ama denemekten bir şey kaybetmem sanırım.
Ayrıca bu ayar MSI Afterburner çalışırken Discord arayüzünü düzeltmekle beraber Steam arayüzü sorunlarını da düzeltiyor. Anlamadığınız kısım olursa yardımcı olabilirim.

Dediğiniz gibi yaptım fakat Kayıt ederken metin belgesi olarak kayıt etmemi istiyor.
Ayrıca bu ayar MSI Afterburner çalışırken Discord arayüzünü düzeltmekle beraber Steam arayüzü sorunlarını da düzeltiyor. Anlamadığınız kısım olursa yardımcı olabilirim.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    101,2 KB · Görüntüleme: 29
  • s2.png
    s2.png
    107 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı