Çözüldü MSI Afterburner Min. Avg. ve Max. FPS Gösterme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

odunq

Hectopat
Daha fazla  
MSI Afterburner kullanmaya yeni başladım. Ufak tefek ayarları yaptım ama şunlar konusunda başarılı olamadım yardımlarınızı bekliyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.
İlk SS'de gördüğünüz gibi işlemci ya da GPU ayrı gruplandırıp aynı şekilde ismini yazmak istiyorum.
İkinci SS'de görüldüğü şekilmin, Max, AVG FPS değerlerini ekrana almak istiyorum, bunlar için tuş ataması yapılması anlatılmış ama ben beceremedim veya bir eksik var nasıl ekrana getireceğimi bulamadım.
Yine ikinci SS'de olduğu gibi FPS grafiği çizdirmek istiyorum.

2021-10-26_15-13-03.png

2021-10-26_15-13-26.png

Çözüm
İlk SS'de gördüğünüz gibi işlemci ya da GPU ayrı gruplandırıp aynı şekilde ismini yazmak istiyorum.
Bunun için tür olarak Modern Web seçebilirsin:

1635251153873.png

İkinci SS'de görüldüğü şekilmin, Max, AVG FPS değerlerini ekrana almak istiyorum, bunlar için tuş ataması yapılması anlatılmış ama ben beceremedim veya bir eksik var nasıl ekrana getireceğimi bulamadım.
Bunun için de önce bunları açman gerek:

1635251203336.png

Sonra da Benchmark içiin bir kısayol ataman ve oyun esnasında bu tuşlara basman yeterli:

1635251232632.png

Grafik için de FPS kısmını ve sonrada Graph seçeneğini seçmen gerek:

1635251311379.png
Bunun için tür olarak Modern Web seçebilirsin:

1635251153873.png

1635251203336.png

Sonra da Benchmark içiin bir kısayol ataman ve oyun esnasında bu tuşlara basman yeterli:

1635251232632.png

Grafik için de FPS kısmını ve sonrada Graph seçeneğini seçmen gerek:

1635251311379.png

Son düzenleme:
Çözüm

Öncelikle ayrıntılı cevap için teşekkürler. Diğer cevaplarınız hakkında hiç bilgim olmadığı için daha önce denemedim. Ayarları yaptığımda umarım çalışacaktır fakat Benchmark için kısayol olayını denedim. Aktif ediyorum sonra başlatma, durdurma ve sıfırlama seçeneklerine Ctrl+1, Ctrl+2, Ctrl+3 gibi tuşlar atadım fakat oyun içinde bu tuşlara bastığımda gösterge açılmıyor. Açılmadığı için acaba eksik bir işlem mi yapıyorum diye baktım fakat söylediklerinizle benzer işlem yapmışım. Tekrar kontrol edeyim verdiğiniz resimleri inceleyerek.

@odunq 2 tuş atamak yerine tek tuş atamayı deneyin. Mesela Num 1 gibi.
Benchmark durdurma tuşu atamanız gerekli değil. Benchmark recording tuşu ile başlatabilirsiniz, tekrar bastığınızda değerler sıfırlanır tekrar başlar. Metin belgesi üzerinde rapor kaydı almak isterseniz Ending tuşu atarsınız.

@odunq 2 tuş atamak yerine tek tuş atamayı deneyin. Mesela Num 1 gibi.
Benchmark durdurma tuşu atamanız gerekli değil. Benchmark recording tuşu ile başlatabilirsiniz, tekrar bastığınızda değerler sıfırlanır tekrar başlar. Metin belgesi üzerinde rapor kaydı almak isterseniz Ending tuşu atarsınız.
Teşekkürler hocam. Öncelikle 1-2 gibi tuşlar yaptım olmayınca herhalde oyun tuşları ile karışıyor diye kullanılmayan ö- ç gibi tuşlara atama yaptım. Olmayınca bu sefer ikili bir kombinasyon yapayım hiç çakışmasın dedim yine olmadı. Galiba başka bir yerde hata yapıyorum anlamadım.
Bende bu ekranlar gözükmüyorda, ne yapabilirim?
(Mesela benchmark ayarı ve OSD seçeneği yok)
Eğer bilgi ekranı gelmiyorsa Rivatuner yüklenmediği için olabilir. Aynı şekilde Rivatuner yüklenmiş olsa bile Directx kurulumunu da yapmak gerek çalışması için. Onları kontrol ediniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam. Öncelikle 1-2 gibi tuşlar yaptım olmayınca herhalde oyun tuşları ile karışıyor diye kullanılmayan ö- ç gibi tuşlara atama yaptım. Olmayınca bu sefer ikili bir kombinasyon yapayım hiç çakışmasın dedim yine olmadı. Galiba başka bir yerde hata yapıyorum anlamadım.
Sanırım ekran görüntüsünde işaretlediğim Graphs limits kısımlarını açmayı unutuyorsunuz. Ayarlarınıza tekrar göz atın ve isimlendirin. Mesela Override Graph name Framerate 0.1% Low ise altta bulunan Grup adını üstüne yaz kutucuğuna da aynı şekilde Framerate 0.1% Low yazın ya da isteğinize göre isimlendirin. Bu ayarlamaları Min, Avg, Max ve %1 Low değerleri için de aynı şekilde yapın.

Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı