MSI Afterburner OSD Özelleştirme Rehberi

Hocam uygulamada değerlerin rengini bir türlü değiştiremiyorum. Yardımcı olur musunuz?
368122

Burada sarı çerçeve içindeki "modern" yazısını "modern web" olarak değiştirelim ve "OK" deyip üst menüde de "Tamam" diyelim. Şimdi bir oyun açıp ne durumda olduğuna bakalım. Göstergemiz şu hali almış olmalı.

368123

Eğer bu adımları eksiksiz ilerlediyseniz. Şimdi biraz daha özelleştirme yapalım. Üst kısımdaki "www.Guru3D.com" yazısını ve göstergedeki renkleri değiştirelim.

Tekrar şu menümüzü açalım.

368124

Color 0 = GPU başlıklarının rengi
Color 1 = CPU başlıklarının rengi
Color 2 = FPS başlık rengi
Color 3 = Alarm rengi
Color 4 = FPS değer rengi
Color 5 = Gösterge arkaplan rengi
Color 6 = Üst ve Alt bar rengi
System color 0 = Diğer sayısal değerlerin rengi

Şimdi Kendi istediğimiz şekilde düzenleyelim.

368125

Bu şekilde bir renklendirme yaptım siz daha farklı yapabilirsiniz. Görüntü aşağıdaki gibi oldu.

368126
Bu adımları sırasıyla yaptın mı?

Bu adımları sırasıyla yaptın mı?
Hocam şimdi baktığımda bir adımı doğru yapmadığımı anladım. Teşekkürler. Ben işlemcinin tüm değerlerini ve diğer bileşenlerin değerlerini açtığımda değerler ekrana sığmıyor. Bir tık küçültünce ise çok küçük oluyor. Değerlerin hepsini alt alta nasıl alabilirim?

Hocam şimdi baktığımda bir adımı doğru yapmadığımı anladım. Teşekkürler. Ben işlemcinin tüm değerlerini ve diğer bileşenlerin değerlerini açtığımda değerler ekrana sığmıyor. Bir tık küçültünce ise çok küçük oluyor. Değerlerin hepsini alt alta nasıl alabilirim?
1602661896238.png

Boşluklar için "modern web" olarak değişim yaptığımız ekranda diğer seçenekleri deneyebilirsiniz.
Onun dışında sığdırabilmek için FPS göstergelerinden alttakini kapatabilirsin.
Yapmak istediğin şey işlemcinin sıcaklık, kullanım yüzdesi, MHz değeri gibi bilgilerini alt alta almak ise onları tek tek isimlendirmen gerekiyor.

Şu pencereden yapabilirsin. Her bir gösterge için "Grup adını üstüne yaz" deyip farklı isim verirsen alt alta sıralayacaktır. Aynı isim verirsen standart hali gibi CPU1 bilgilerini tek satıra CPU2 bilgilerini sonraki satıra ve bu şekilde aynı isim olanları grup halinde yazacaktır.
1602662677906.png

Hocam merhabalar öncelikle rehber için elinize sağlık güzel bir rehber olmuş. Biraz konu dışı olacak ama bir ikinci el ilanında yaptığınız yorumda elinizde 2 adet 1155 pin anakart olduğundan bahsetmiştiniz. Hala elinizde duruyor mu acaba bir sorayım dedim. Oradan ulaşamadım size cevap yazma hakkım olmadığından. Buradan yazayım dedim umarım konunuzu mahvetmemişimdir. Kusra bakmayın.

Hocam merhabalar öncelikle rehber için elinize sağlık güzel bir rehber olmuş. Biraz konu dışı olacak ama bir ikinci el ilanında yaptığınız yorumda elinizde 2 adet 1155 pin anakart olduğundan bahsetmiştiniz. Hala elinizde duruyor mu acaba bir sorayım dedim. Oradan ulaşamadım size cevap yazma hakkım olmadığından. Buradan yazayım dedim umarım konunuzu mahvetmemişimdir. Kusra bakmayın.
Maalesef ikisi de satıldı.

Emeğinize sağlık, paylaşım için teşekkür ederim. Ayar dosyasını tekrar yükleyebilir misiniz? Link üzerinde "Dosyalar sahibi tarafından silinmiş, erişim engellenmiş ya da bağlantıda yazım hatası yapılmış olabilir." demektedir.

Geri
Yukarı