MSI Afterburner OSD sorunu

Yhin

Hectopat
Herkese merhaba arkadaşlar, MSI Afterburner yakın zamanda kurulumunu gerçekleştirdim. Kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım. İyi kötü MSI Afterburner açılmakta fakat OSD ayarlarını açtığım anda herhangi bir oyuna giremiyorum. Oyunu başlattığım anda kapanmakta ya da Valorant gibi oyunlar ekran kartı Driver'ı çökmekte demekte. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Herkese merhaba arkadaşlar, MSI Afterburner yakın zamanda kurulumunu gerçekleştirdim. Kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım. İyi kötü MSI Afterburner açılmakta fakat OSD ayarlarını açtığım anda herhangi bir oyuna giremiyorum. Oyunu başlattığım anda kapanmakta ya da Valorant gibi oyunlar ekran kartı Driver'ı çökmekte demekte. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Garip riva tuner’dan yapıyorsunuz değil mi?

Ayarlarım default ayarlarda sadece OSD ayarlarını açtığım anda herhangi bir oyuna vesaire giremiyorum otomatik olarak kapanıyor.

Dosya Ekleri

• 1598689143278.png
    1598689143278.png
    322 KB · Görüntüleme: 63
Her oyun farklı olabiliyor. Mesela Valorant'ın .exe dosyasını RTSS'e sol alttan "Add" butonuyla ekleyip, RTSS'deki Stealth Mode OFF kısmını ON olarak dener misiniz? Bir de onun altındaki Custom Direct3D Support'u açın.

Son düzenleme:
Her oyun farklı olabiliyor. Mesela Valorant'ın .exe dosyasını RTSS'e sol alttan "Add" butonuyla ekleyip, RTSS'deki Stealth Mode OFF kısmını ON olarak dener misiniz? Veya açamadığınız herhangi bir oyunu.
Stealth modda oyun açılmakta ama ne yaptıysam göstergeler çalışmıyor. Bunu tek bir oyunda yaşamıyorum hemen hemen yüklü her oyun böyle.

Söylemeye çalıştığım gibi tuş atamalarını gerçekleştirdim ama sadece oyun açıldı OSD ayarları gözükmemekte.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 68
Anladım. Peki Stealth Mode açıkken onun hemen altındaki Custom Direct3D Support'u AÇIK hale getirmiş miydiniz? Açık haliyle çalışmıyorsa kapatın, kapalıysa açık olarak deneyin. Yani iki şekilde de olabilir. Bazıları her iki şekilde de çözmüş, değişiyor.

Ayrıca problemi yaşayanlardan biri Afterburner'ı yönetici olarak çalıştırın demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı