MSI Afterburner Overclock Tavsiyesi

Göksel Öztürk

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Bellek,çekirdek ve fan değerleri resimdeki gibi. Gta 5'de performans artışı için bilgisayarda biraz rahatlasın diye overlock yapmak istiyorum basitçe. Değerleri nasıl oynamamı önerirsiniz. Lütfen overclock'dan anlayan kişiler yardımcı olsun yanlış bir şey yapıp iyice batırmayalım :)
Eğer yardımı olacaksada sistem özelliklerim şu şekilde:
  • AMD Radeon HD 6800 ekran kartı
  • 4GB RAM
  • AMD Phenom II X4 965 işlemci
  • Windows 7 64BİT

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
OverClock yaparsanız eğer size pek de bir getirisi olmayacaktır. Kullandığınız ekran kartının GPU'su 40 nm üretim teknolojisiyle üretilmiştir bu sebepten ötürü hızaşırtma imkanları kısıtlıdır. Eğer yapmak istersenizde ayarları şu şekilde yapabilirsiniz;
İlk olarak fan hızını arttırın. Önerim eğer sesten rahatsız olmazsanız %100'e getirin. Daha sonra Core Clock'u 990 MHz'ye yükseltin ve de Memory Clock'u 1100'e çıkartın. Daha sonra ekran kartını zorlayacak bir oyuna girin eğer çökmelerle ya da sıcaklık problemleriyle karşılaşmazsanız overclock başarılı demektir.

OverClock yaparsanız eğer size pek de bir getirisi olmayacaktır. Kullandığınız ekran kartının GPU'su 40 nm üretim teknolojisiyle üretilmiştir bu sebepten ötürü hızaşırtma imkanları kısıtlıdır. Eğer yapmak istersenizde ayarları şu şekilde yapabilirsiniz;
İlk olarak fan hızını arttırın. Önerim eğer sesten rahatsız olmazsanız %100'e getirin. Daha sonra Core Clock'u 990 MHz'ye yükseltin ve de Memory Clock'u 1100'e çıkartın. Daha sonra ekran kartını zorlayacak bir oyuna girin eğer çökmelerle ya da sıcaklık problemleriyle karşılaşmazsanız overclock başarılı demektir.
Teşekkürler. Fan hızını sona çekmemin bilgisayar için herhangi bir sıkıntısı olmaz dimi sadece ses ve daha cok elektrik çekimi olur ? yani sistemde hata felan uyumsuzluk oluşmaz ?

Sesten rahatsız olmuyorsanız eğer fan hızını arttırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Sisteminizde de hata, uyumsuzluk gibi sorunlarla karşılaşmanıza da yol açmaz. İyi sosyaller.(y)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı